Reklam Sistemleri Web Tasarım

Contact Form 7’de Dönüşüm Takibi İçin Teşekkür Sayfası Yönlendirmesi

WordPress kullanıcıları reklam yayınladıklarında bundan maksimum verim elde etmek için dönüşüm ayarlarını yaparken kod bilgileri yoksa ya da sınırlıysa zorlanabiliyorlar.

Dijital performans reklamlarının olmazsa olmazı olan ölçümleme hem reklamınızın verimini net ölçebilmeniz hem de optimize ederek daha da verimli hale getirebilmeniz için mutlaka şart.

WordPress sitenizde dönüşümleri formlar üzerinden sağlıyorsanız ve bunun için yüzbinlerce kişi gibi Contact Form 7 kullanıyorsanız dönüşümler için teşekkür sayfasını ayarlamak sizi zorluyorsa bu videoyu izlemelisiniz. Google Analytics, Facebook ya da Adwords üzerindeki formları takip etmek için bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

1 Yorum

  • video’da bahsedilen contact form on_sent_ok method’u depreciate oldu, yani artık bu method kullanılmıyor. Bunun yerine script kodu ekleyerek teşekkürler sayfasına yönlendiriliyor.

Yorum yazın