Reklam Sistemleri Web Tasarım

Contact Form 7’de Dönüşüm Takibi İçin Teşekkür Sayfası Yönlendirmesi

WordPress kullanıcıları reklam yayınladıklarında bundan maksimum verim elde etmek için dönüşüm ayarlarını yaparken kod bilgileri yoksa ya da sınırlıysa zorlanabiliyorlar.

Dijital performans reklamlarının olmazsa olmazı olan ölçümleme hem reklamınızın verimini net ölçebilmeniz hem de optimize ederek daha da verimli hale getirebilmeniz için mutlaka şart.

WordPress sitenizde dönüşümleri formlar üzerinden sağlıyorsanız ve bunun için yüzbinlerce kişi gibi Contact Form 7 kullanıyorsanız dönüşümler için teşekkür sayfasını ayarlamak sizi zorluyorsa bu videoyu izlemelisiniz. Google Analytics, Facebook ya da Adwords üzerindeki formları takip etmek için bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

1 Yorum

  • video’da bahsedilen contact form on_sent_ok method’u depreciate oldu, yani artık bu method kullanılmıyor. Bunun yerine script kodu ekleyerek teşekkürler sayfasına yönlendiriliyor.

Yorum yazın