Firma Haberleri Kreatif

Pizza Hut’tan Hem Güldüren Hem Doyuran Nisan 1 Şakası

Pizza Hut Kampanya 1 Nisan Şakası bedava pizza

Pizza Hut, Dijital Ajansı mbsays ile 1 Nisan için yaptığı kampanyada müşterilerini önce güldürdü sonra doyasıya yiyebilecekleri pizzalarını ısmarladı. Sosyal medyada 3 milyona yakın gösterim aldı.

Pizza Hut Beşiktaş Şubesi’nden telefonla sipariş veren 3 müşteri, 5 TL’ye Sınırsız Pizza sipariş etme şansı yakaladıklarını öğrendiler. Oldukça şaşırtıcı ve iştah açıcı bu teklifi hemen kabul eden müşterileri ise aslında bir sürpriz bekliyordu.

Sipariş geldiğinde iştahla kapıyı açan müşteriler kutu kutu pizzalar yerine karşılarında omzunda sucuklar, ellerinde biberler ve un çuvalıyla iki aşçıyı buldular. Aşçılar tarafından pizzaların mutfaklarında yapılacağı ve kendileri doyana kadar bu hizmetin süreceği söylendi. Ancak bunun için evde pizza fırını olması gerekiyordu.

Gerçeği ancak evde pizza fırını olmaması sebebiyle aşçıların yöneticilerini aramasıyla öğrenen müşterilerin tepkileri izlenmeye değer!

Pizza Hut’ın dijital ajansı mbsays tarafından hazırlanan kampanyayı Facebook’ta ilk 24 saatte 1 milyon izlenmeyi geçerken toplamda 3 milyona yakın izlenerek Pizza Hut’ın 1 Nisan’a damga vurmasını sağladı.

  • Ajans Başkanı: Yeşer Sarıyıldız
  • Stratejist ve Metin Yazarı: Zihni Başsaray
  • Proje Yöneticisi: Özde Dereli
  • Yönetmen: Uluç Özgü
  • Kurgu: Buğra Özbek                        
  • Set Sorumlusu: Yağızcan Akbulut

 

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın