Instagram Reklam Sistemleri Sosyal Medya

Instagram’da Reklamlar Artık Keşfet Akışında Da Yayınlanacak

instagram reklam keşfet akışı

Instagram’ın “keşfet” akışı kullanıcılara yeni içerikleri, takip etmek isteyebileceği işletme ve içerik üreticilerinin paylaşımlarını bulabilmelerini sağlayan bir alan. Takip etmediğiniz fakat ilginizi çekebilecek içerikleri instagram uygulamasında arama/büyüteç ikonuna tıklayıp, “keşfet” akışında bulabiliyorsunuz.

Bu bölümün farkında olmadığımız bir özelliği ise reklamsız bir alan olmasıydı. Ana akış ve hikayelerde gezinirken karşınıza bol bol çıkan reklamlar, keşfet akışında yer almıyor. Yani şimdilik…

Instagram bugün blogunda paylaştığı bir haberle, keşfet bölümünde de birkaç ay içinde reklamların yayınlanacağını duyurdu.

Peki bu ne anlama geliyor?
Kullanıcılar açısından daha fazla reklam göreceklerini söylemem yeterli olur sanırım. Reklam vermek isteyen işletmeler için ise fırsat demek. Keşfet alanın reklama açılması açık artırmadaki rekabeti düşürüp maliyetleri indirebileceği gibi aynı zamanda kullanıcıların farklı içerikleri görme konusunda daha alışık olduğu bu alanda daha etkin sonuçlara ulaşmak da mümkün olabilir.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın