Etkinlikler

İTÜ Sosyal Medya Zirvesi Gerçekleşti

İTÜ Sosyal Medya Zirvesi dün Maslak’ta Ayazağa kampüsündeki Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Hafta içi olmasına rağmen katılımın yoğun olduğu zirvede sosyal medya her yönüyle ele alındı. Zirve sırasında #itusmz etiketiyle 1500’e yakın tweet atılırken, gün boyu atılan #itusmz etiketli tweet sayısı 2500’ü geçti.

Etkinliğe Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi, Kemerburgaz Üniversitesi, Plato Meslek Yüksekokulu ve Teksiad’ın yapmış olduğu Sosyal Medya Uzmanlığı kurslarından mezun olan ve öğrenim gören pek çok kişi katıldı.

10:00’da başlaması gereken program biraz rötarlı olarak başladı ve ilk olarak Salih Çaktı “Sosyal Medya ve Kişisel Markalaşma” konulu sunumunu yaptı. Sonrasında Haydar Özkömürcü “Sosyal Medyanın Kullanım Alanları” sunumunda sosyal medyanın sadece sosyal medya pazarlama ile sınırlı olmadığını eğitim, sağlık, afet yönetimi gibi pek çok değişik konuda faydalı kullanım alanlarının olduğunu örneklerle gösterdi.

Adli bilişim uzmanı Halil Öztürkçi “Sosyal Medya ve Güvenlik” konulu sunumunda sosyal medyada muhtemel güvenlik risklerini anlattı. Daha önce Twitter’daki en çok takip edilen hesapların, Facebook’ta Mark Zuckerberg’in kendi profil sayfasının bile hacklendiğini belirten Halil Öztürkçi herhangi bir kullanıcının hesabının da hacklenebilmesinin son derece muhtemel olacağını göstermiş oldu. Ayrıca e-mail, Twitter ve Facebook üzerindeki en yaygın sanal tuzaklara da çeşitli örneklerle yer verdi ve nasıl önlem alınabileceğini anlattı.

Zirvenin ikinci kısmında yapılan panelde USMED yönetim kurulu başkanı Said Ercan moderatörlüğünde Yıldıray Oğur, Şermin Terzi ve Ferdi Carrefour konuşmacı olarak yer aldı. Konuşmacıların çok etkin olamadığı göze çarparken panel, daha çok katılımcıların attığı tweetlerle yönlenerek interaktif ve daha renkli bir şekilde tamamlandı.

Etkinlikten fotoğraflar için facebook sayfamızı ziyaret edebilirsiniz : facebook.com/sosyalmedyal

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın