Uncategorized

Sosyal Medyacılara Özel Kariyer Platformu

Kısa adı USMED olan Uluslararası Sosyal Medya Derneği, Empatik İK işbirliğiyle dijital medya alanında iş arayan kişiler ve nitelikli eleman arayan firmaları buluşturacak yeni bir projeye imza atıyor.
Geçtiğimiz yıl içinde nitelikli sosyal medya uzmanı açığı haberlerini bolca okuduk, dinledik ve son dönemde de pek çok sosyal medya uzmanlığı kursu açıldı, tamamlandı. Şu anda sertifika sahibi olan yüzlerce sosyal medya uzmanı adayı mevcut iş açığını kapatmak için hazır bekliyor.

Sosyal Medya Uzmanı İş İlanları

USMED yeni projesi ile iş bekleyen sosyal medya uzmanları ile personel arayan firmaları bir araya getiriyor. Toplumsal fayda amacı ile hareket edilen projede işverenlerden ya da iş arayanlardan herhangi bir ücret de alınmıyor.

Dijital medya alanında çalışmak isteyenler, usmed.cvmer.com adresinden özgeçmişlerini oluşturarak bu alanda personel arayan firmalara cvlerini açabilirler.

Empatik İK Genel Müdürü Burhan Koca; projeye girme amaçlarını şöyle ifade etti: “İnsan kaynakları gibi geniş bir alanda sektörlerin ve hatta kurumların kendi İK süreçlerini kendi bünyeleri içerisinde yönetmeleri doğru ve pratik bir çözümdür. “Veri”nin büyük önem kazandığı ve İnsan Kaynakları yönetiminin giderek zorlaştığı günümüzde, öncelikli olarak veriyi doğru adrese teslim etmek önemlidir. Bu yüzden Sosyal Medya alanında bir marka olmak yolunda günden güne güçlenen ‘USMED’in hedefleriyle kendi hedeflerimizi birleştirerek işbirliğine girdik.” 

 USMED Genel Başkanı Said Ercan ise “Sosyal Medya gibi her geçen gün büyüyen ve nitelikli personel açığının arttığı bir ortamda birlikte hareket etmenin gücü ve etkinliği yadsınamaz. Derneğimizin kuruluş ruhuna uygun, birlikteliğin gücüne inanan, hedefleri olan, profesyonel bir şirket olarak benimsediğimiz Empatik ile projelerimizi paylaşmamız ve işbirliği yapmamız kaçınılmazdı. Sosyal medya konulu eğitim ve seminer dahil her adım için ilk adres konumuna gelme hedefimize yürürken bu faaliyetlerin katılımcılarının bir numaralı sorunu olan “niteklikli istihdam” konusunda da üzerimize sorumluluğu almış bulunuyoruz. işverenler ve iş arayanlar için hayırlı olmasını dileriz.” diyerek ortaklığın önemine vurgu yaptı.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın