Uncategorized

Google+ ile Oturum Açma Mobil Uygulamalarda

Android iOS uygulamalarına Google Plus ile oturum açmaBilindiği gibi pek çok siteye kayıt olurken facebook ile bağlan seçeneği de oluyor, kayıt bilgilerimizi google plus üzerinden api ile alınıyor ve kolayca üye oluyoruz.

 Bu sistem daha az kullanılmakla beraber Twitter ve Google Plus’da da mevcuttu. Ama Google Plus ile Android ve iOS uygulamalrına giriş yapamıyorduk.

Bugün Google Plus blogunda yapılan açıklamaya göre artık bu mümkün. Mobil cihazlarımızdaki uygulamalara da bundan sonra Google Plus ile giriş yapmak mümkün. Ayrıca uygulamalarda paylaşmak istediklerimizi gene Google Plus üzerinden tek tuşla paylaşabiliyoruz.

İlk olarak popüler olan bazı sitelerin uygulamalarında kullanılmaya da başlanmış. Google Plus hesabımız ile giriş yapılan uygulamaların kontrolünü http://plus.google.com/apps adresinden yapabiliyoruz.

Google Plus blogundaki videoda örnek olarak theFancy verilmiş. Uygulamasını denemedik ama şu anda siteye gittiğimizde videodaki gibi Google Plus ile giriş yapmak mümkün olmuyor, bunu da belirtmek gerek.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın