Facebook Instagram Sosyal Medya Uncategorized

Facebook ve Instagram’a Süre Sınırlaması Geliyor

Sosyal medya denildiği zaman ilk akla gelen mecra Facebook “sosyal medya bağımlığıyla” mücadele etmek için harekete geçti. Kullanıcılar artık Facebook ve Instagram’da ne kadar vakit geçirdiklerini görebilecekler.

sosyal medyal

Yeni eklenen özellik sayesinde Facebook ve Instagram kullanıcıları zamanlarının ne kadarını bu mecralarda harcadıklarını görüp süre sınırlaması koyabilecekler.

facebook instagram sessize alma sosyalmedyal.com

Eklenen bu özellikle kullanıcılar bu platformdan gelen bildirimleri istedikleri zaman aralıklarında sessize alarak gelen tüm bildirimleri kontrol etmeyip sosyal medyada geçirdikleri süreleri azaltabilecekler.

Yapılan araştırmalarda, akıllı telefon kullanımının artmasıyla  birlikte ortaya çıkan “sosyal medya bağımlılığı” günümüzün en dikkat çekici sorunu olarak görülüyor.

sosyal medya bağımlığı sınırlama

Hiç şüphesiz nereye gitsek cebimizde olan bu platformlar ile cebimizde ayrı bir dünyayı taşıyoruz.  Sosyal medya kanallarında yaptığımız paylaşımlar hayatımızın birer parçası haline geldi. Evde, iş yerinde, yemekte, otobüste, seyahatlerde hatta arkadaşlarımızla bir yerde sohbet etmek için oturduğumuz zamanlarda bile akıllı telefonlardan sosyal medyayı takip ediyoruz.

sosyal medyal.com sosyal medya bağımlılığı süre sınırlaması

Yaptığımız paylaşımlara gelen etkileşimler veya takip ettiğimiz alanlardan gelen etkileşimler ve bildirimler bizi sürekli sosyal medyayı takip ettiriyor. Gelen etkileşim ve bildirimleri merak edip hemence bakmak istiyoruz. Farklı bir çeşit bağımlılık!

Bakalım kullanıcılar bu bağımlılığı fark edip yeni eklenen süre kısıtlaması özelliğini ne kadar kullanacaklar.

Yazar Hakkında

Emre Gökbudak

Yorum yazın