Mobil Teknoloji

Samsung Note 9 un Fiyatı Belli Oldu!

Samsung’un yeni modeli Galaxy Note 9‘un lasnmanı 09 Ağustosta yapılacak. Lansmana bir gün kala modelin fiyatıyla ilgili çeşitli söylentiler internette dolaşmaya başladı. Note 9 un tasarımından teknik özelliklerine kadar neredeyse bütün  detayları netlik kazanırken oldukça merak edilen konu ise  Samsung Galaxy Note 9 un  fiyatıydı.

Roland Quandt, Samsung Galaxy Note 9 için  twitter de paylaşım yaptı. Samsungun yeni amiral gemisi modelinin İngiltere fiyatını paylaşan Quandt’ın tahminleri doğruysa, güncel döviz kurlarının da etkisiyle  Samsung Galaxy Note 9’un fiyatı ülkemizde bayağı el yakacak.

128 GB’lık Galaxy Note 9’un piyasaya 899 sterlin yani 6.100 TL fiyat ile  sürüleceğini açıklayan Quandt, 512 GB’lık Galaxy Note 9’un ise 1.099 sterlin yani 7.500 TL civarında olacağını açıkladı. Tabii bu fiyatlar ülkemiz için henüz belli değil. Ülkemizde eklenecek vergilerle beraber fiyatın ne kadar yukarı çıkacağı kısa bir zaman sonra belli olacaktır.

Galaxy Note 9 un Özellikleri

Yeni modelde en çok merak edilen depolama alanı konusuydu. Malum yine bu sektörden yapılan bir sızıntıya göre, cihazın depolama alanı ve RAM kapasitesinin kullanıcılarını bayağı şaşırtacağı şeklindeydi.

Galaxy Note 9’da 512GB depolama alanı sunacağı belirtiliyor. Sadece belirli bölgelerde satılması beklenen bu özel versiyon, 8 GB RAM’e sahip olacak. Standart model ise 6 GB RAM ve 64 GB depolama alanına sahip olacak.

Note 9 un ekranı 1440 x 2960 piksel çözünürlükte olacak ve 514 ppi piksel sıklığına sahip. Telefon ekranı Corning Gorilla Glass 5 ile korunurken, HDR10 gibi teknolojilerde bu yeni modelde geliyor.

Telefonu kasası alimünyum çerceve ile kaplı olacak. Ekran Gorilla Glass 5 ile daha tam bir koruma altında olacak. IP68 sertifikası sayesinde, Samsung Note 9 suya ve toza karşı oldukça dayanıklı yapıda olması bekleniyor.

Yazar Hakkında

Emre Gökbudak

Yorum yazın