Mobil Teknoloji

Whatsapp’ta Kalın Eğik ve Üstü Çizik Yazı Yazma

Whatsapp’ta kalın yazma, Whatsapp’ta eğik  yazma ve Whatsapp’ta üstü çizik  yazma nasıl yapılır soruları son zamanların en çok merak edilen soruları arasında ve çokça aranılan arama terimleri arasında yer almakta.

WhatsApp sürekli yenilenen bir yapısı ile her zaman güncel ve interaktif olmayı amaçlıyor. Kullanıcıların istekleri doğrultusunda kendisini güncelleyen WhatsApp, son olarak kullanıcılarının hoşuna gideceğini düşündüğü bir yeniliği kullanıma sundu. WhatsApp koyu mesaj yazma isteği duyan kullanıcılar WhatsApp mesajı kalın yazma özelliğini araştırmaya başladılar.

İlk olarak Play Store üzerinden bu güncellemeyi beta sürümüne getiren WhatsApp, yeni güncelleme ile bunu tüm kullanıcılarına ulaştırdı. Aslında WhatsApp mesaj kısmında direk WhatsApp yazıyı kalın yazma ve eğik yazma seçeneği olsa daha kolay olurmuş ancak WhatsApp daha değişik bir yola başvurarak bazı özel karakterler ile kalın yazma özelliğini bizlere sunmuş.

Whatsapp Kalın Yazı Yazma Nasıl Yapılır?

Whatsapp’ta kalın yazı yazabilmek için yapmanız gereken tek şey mesajınızın başına ve sonuna * işaretini eklemek. Örneğin *SosyalMedyal* şeklinde mesaj atarsanız. SosyalMedyal yazısı kalın şekilde olacaktır.

Whatsapp İtalik(Eğik) Yazı Yazma Nasıl Yapılır?

Whatsapp’ta italik(eğik) yazı yazabilmek için yapmanız gereken tek şey mesajınızın başına ve sonuna _ işaretini eklemek. Örneğin _SosyalMedyal_ şeklinde mesaj atarsanız. SosyalMedyal yazısı eğik şekilde olacaktır.

Whatsapp Üstü Çizik Yazı Yazma Nasıl Yapılır?

Whatsapp’ta üstü çizik yazı yazabilmek için yapmanız gereken tek şey mesajınızın başına ve sonuna ~ işaretini eklemek. Örneğin ~SosyalMedyal~ şeklinde mesaj atarsanız. SosyalMedyal yazısı üstü çizik şekilde  olacaktır.

Yazar Hakkında

Emre Gökbudak

Yorum yazın