Facebook Sosyal Medya Sosyal Medya Siteleri Uncategorized

Sayfa Yöneticileri İçin Paylaşım Yaparken Sayfa-Profil Karışıklığını Önleyen Yeni Özellik

Facebook sayfa yöneticilerinin, özellikle de hesap yönetimine yeni başlayanların sık yaptığı hatalardan biri paylaşımları sayfa hesabı yerine kişisel profilden paylaşmak ya da sayfa gönderilerini yine sayfadan beğenmektir.

Facebook bu karışıklığı azaltıcı yeni bir özellik getiriyor. Artık paylaşım bölümündeki alanın yanında da hangi hesaptan paylaşım yapıldığını gösteriyor. Böylece karışıklık biraz daha azalıyor
Facebook paylaşımları sayfa-profil hesap karışıklığı giderici özellik

Aynı zamanda bir postu beğenirken ya da yorum yaparken sayfa adıyla mı yoksa kişisel profilinizden mi yaptığınızı postun sağ alt kısmından kontrol edebiliyorsunuz.
Facebook paylaşımları sayfa-profil hesap karışıklığı giderici özellik
Bu özellik şu an test aşamasında ve tüm kullanıcılarda aktifleşmiş değil ama yakın zamanda tüm sayfa yöneticilerinin kullanımına açılacağını düşünüyoruz. 

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın