Reklam Sistemleri

Facebook Benzer Hedef Kitle Seçiminde Yenilik

Facebook Özel Hedef Kitle aracını kullanmak Facebook reklamlarınızda doğru kişileri nokta atışı ile bulmak için kesinlikle gerekli. Fakat özel hedef kitle için elimizdeki data sınırlıysa o zaman kullandığımız benzer hedef kitle oluşturma aracı için yeni bir güncelleme geldi.

Hedef Kitlenizi Yeni Ülkelerle Genişletin

Benzer hedef kitle oluşturma aracı ile mevcut remarketing kitlenize benzeyen kişilerden oluşan yeni kitleler elde edebiliyorken bu sadece aynı ülkede olan kişileri kapsayabiliyordu.

Bugün duyurulan güncelleme ile diğer ülkeleri kapsayacak şekilde benzer hedef kitle seçimi güncellendi.

Artık işletmenizi dünyaya açmak için Benzer Hedef Kitleleri kullanabilirsiniz. Başka ülkelerde, mevcut müşterilerinize benzeyen kişileri hedeflemenize yardımcı olan yeni gelişmeler kullanıma sunuldu. Benzer Hedef Kitleler, farklı pazarlarda reklam yayınlarken geçeceğiniz tahmin sürecini ortadan kaldırarak doğru insanlara erişmenize ve işletmenizi büyütmenize yardımcı oluyor.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın