Facebook

Facebook’tan Kafa Karıştıran Durum Kontrolü

Facebook Patlama Güvenlik Durumu Kontrolü Paylaşımı

Facebook “İstanbul’da patlama” sorusuyla durum kontrolü paylaşımları önerince Facebook kullanıcılarının kafası karıştı.

Ankara ve İstanbul’daki büyük çaplı terör olaylarından sonra benzer şekilde kullanıcılarına “güvendeyim” paylaşımı sunan Facebook dün Maltepe’de bir iş yerine kargo ile mühendislik firmasına gönderilen bomba haberinden sonra da aynı durum kontrolü paylaşımını kullanıcılara sundu.

Facebook Patlama Güvenlik Durumu Kontrolü

Fakat bu defa patlamanın boyutunun küçük olması ve toplumda geniş yankı bulmaması sebebi ile birçok kullanıcının kafası karıştı. Akıllara yeni bir patlama mı olsu sorusunu getiren Facebook bildirimi detaylı incelendiğinde 14 Kasım’da Maltepe’de bir paylaşım gerçekleştiğini belirtiyor. Bundan da 3 kişinin yaralandığı mühendislik firmasında gerçekleşen patlamanın olduğu anlaşılıyor.

İlgili durum kontrolü sayfasını şu bağlantıdan ziyaret edebilirsiniz: https://www.facebook.com/safetycheck/istanbul-turkey-explosion-nov14-2016/

 

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

1 Yorum

  • Tespitiniz çok doğru. Bir uzman hocam paylaşmıştı. Ben de onun paylaşımına inanarak merak ettim tabii ki neler olduğuna dair sorular sordum. Oysa haberin gerçeği farklıydı. Aynen dediğiniz gibiydi. Bence büyük bir kaos oluşabilirdi. Facebook’un bu konuda çok dikkatli davranması lazım.

Yorum yazın