Facebook

Facebook Jobs Türkiye’de

2017 yılında ABD ve Kanada’da faaliyete giren işveren ve iş arayanları buluşturan  Facebook Jobs  şimdi de Türkiye’de kullanıcıların hizmetine sunuldu. Diğer iş ilanları sitelerine rakip olarak gelen  bu özellik, kullanıcıların iş bulmasını ve  iş ilanı vermesini sağlıyor.

Facebook Jobs’un genel özellikleri ise şu şekilde;

İş ilanları türüne, konumuna ve alanına göre kategorize edilebiliyor. Sistem iş ilanları ile ilgili  kullanıcılara tercihlerine göre bildirim de göndermektedir. Aynı zamanda sadece tam zamanlı işler değil, geçici, yarı zamanlı, gönüllü ya da staj ilanları gibi bir çok iş türüde mevcut.

İş ilanları sadece kurumsal firmalara özel bir durum değil. Girişimci konumunda bulunan kişilerin verdiği ilanlar mevcut. Özellikle iş ilanı vermek isteyen kurumlar için ilan oluşturmak daha da basitleştirilmiş. Ayrıca ilanın yayına verildiği tarih ve diğer ayrıntılar da kullanıcılara sunuluyor.

İş ilanı yayınlayanlar gerekli bilgileri doldurduktan sonra ( İşle ilgi bilgiler, İşin Tanımı, Lokasyon ve Maaş Bilgisi vb.) başvuruların mail sistemi üzerinden yapılmasını da tercih edebilirler.

Önemli bir diğer nokta ise iş ilanları ile ilgili iki farklı biçimde soru sorulabilmesi özelliği oldukça dikkat çekmekte.

Tüm bu özelliklerden anlaşılacağı üzere Facebook diğer firmalara rakip olmayı hedefliyor.

Yazar Hakkında

Emre Gökbudak

Yorum yazın