Facebook Reklam Sistemleri

Facebook Potansiyel Müşteri Reklamları İçin Bilinmesi Gereken Temel Politikalar

Facebook potansiyel müşteri / form reklamları diğer reklam sistemleri içerisinde alternatifini kolayca bulamayacağınız özel bir reklam modeli. Fcebook içindeki diğer 12 modele göre onay mekanizması daha hassas ve uyulması gereken bazı özel politikalar var. Bunlara dikkat etmediğiniz taktirde reklamlarınız durdurulabileceği gibi Facebook hizmet politikalarını ihlal ettiğiniz gerekçesiyle reklam hesabınız kesin olarak kapatılabilir. Gelin bunların en önemlilerine göz atalım.

  1. Topladığınız bilgileri 3. taraflara satamazsınız. Topladığınız datalar yalnızca hizmet şartları doğrultusunda sizin kullanımınız içindir.
  2. Topladığınız datalara 3. taraf firmaların tekliflerini iletemezsiniz.
  3. Facebook politikalarının izin verdiği bilgiler dışında kullanıcı bilgilerini paylaşamazsınız.
  4. Kişisel düzeyde topladığınız bilgileri herkese açık olarak sitenizde ya da başka yerlerde paylaşamazsınız.

Kısaca toparlarsak potansiyel müşteri reklamlarını hangi işletmenin sayfası üzerinden topluyorsanız, sadece ve sadece o işletemenin kullanımı içindir, partner firmalar ya da başka 3. firmaların kullanımına sunmak Potansiyel Müşteri Reklam Koşulları’na aykırıdır.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın