Google

Google Görsel Arama Sonuç Sayfası Arayüzü Değişiyor

google görsel arama resim arama image search

Google bir süredir görsel arama sonuç sayfasının yeni arayüzünü test ediyor. Yeni arayüzde görsel sonuçlarında bir resmin üzerine tıkladığınızda resmin ait olduğu sayfaya yönlendirme yapılmıyor.

Sonuçlardan bir görsele tıklandığında arama sayfasından çıkmadan görselin daha büyük bir halini ve görsel bilgilerini koyu bir arkaplan üzerinde gösteriyor.

Burada 3 tane seçenek çıkıyor isterseniz görselin bulunduğu siteyi ziyaret edebilir ya da siteye hiç girmeden orijinal görseli görüntüleyebilirsiniz. İsterseniz de görsel ayrıntılarına tıklayarak görsel bilgilerinin yer aldığı aynı görselin diğer boytları ve ya benzerlerinin yer aldığı “görselle arama” sonuçlarına da gidebilirsiniz.

Bu yeni arayüz daha kullanıcı dostu fakat resim sonuçları üzerinden sitesine ziyaret çeken site sahipleri bundan hiç hoşnut kalmayabilir. Çünkü kullanıcı siteye hiç girmeden resmin orijinal halini görüntüleyebiliyor ve bu da site sahipleri için trafik kaybı demek.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın