Uncategorized

Tumblr Web Search Özelliği Geldi

Tumblr web search web arama

Tumblr son zamanlarda tasarımsal ve fonksiyonel değişikliklere imza atıyor. Son olarak da Bing altyapısını kullanarak web arama özelliğini de getirmiş oldu.

Tumblr kumanda panelinin üst kısmında yer alan search kısmında eskiden sadece tumblr içinde arama yapılıyordu artık bing ortaklığı ile tüm webde arama yapılabiliyor. Arama sonuçlarının sağ kısmında da Yahoo’nun trend aramalar listesi yer alıyor.

Tumblr’a ayrı bir gelir modeli olabileceği düşünebileceğimiz bu sistem tumblr kullanıcılarının alışkanlıklarında yer edinebilirse Bing-Yahoo ortaklığı için de ümit verici bir gelişme olmuş olabilir.

Tumblr web search web arama

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

1 Yorum

Yorum yazın