Google

Panoramio Elveda Diyor

Panoramio Kapanıyor

Panoramio bir zamanların popüler bir fotoğraf sitesi olarak öne çıkmış ve Google tarafından satın alınmıştı. 2016’da dondurulmuş ve yeni eklemelere kapatılmıştı ve 29 Ocak 2018 itibariyle de silinen sitelerin arasına karışmış olacak.

Kullanıcılarına konum bazlı fotoğraf paylaşım imkanı sunan Panoramio İspanyol menşeili olarak kurulup dünya çapında üne kazanmıştı. Google maps servisini kullanan site ,kullanıcılarının çekip yüklediği fotoğrafları konuma göre listeliyordu. Böylece merak ettiğiniz bir bölgede çekilen fotoğrafları görme şansına sahip oluyordunuz.

Google Maps’teki sanal tur özelliğinin olmadığı ve harita üzerinde fotoğraf da bulamadığınız yıllarda Panoramio’nun sunmuş olduğu özellikler oldukça ilgi çekici bulunuyordu. Fotoğrafçılar başta olmak üzere milyonlarca kullanıcı tarafından da kullanılmaktaydı.

2007’de Google tarafından satın alındı ve mevcut özelliklerinin üzerine bir şey eklenmeyen servis değişen dijital dünyaya göre sıradanlaşarak cazibesini kaybetti.

2016 yılının sonunda dondurulan site 29 Ocak 2018 tarihinde ise tamamen kapanmış olacak.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın