Facebook Sosyal Medya Sosyal Medya Siteleri

Facebook Sayfa Adı Değiştirme

Facebook Sayfa Adı Değiştirme

Facebook sayfa adı değiştirme konusunda 200 beğeniyi geçen sayfaların isminin değiştirilmesini manuel şekilde inceleyerek değişime izin veriyor. Bu sebeple sayfa yöneticileri de isim değiştirmeleri gerektiğinde oldukça zorlanıyor ve birçoğu değiştiremiyor.

Facebook yardım merkezinde eskiden 200 beğeniyi geçmiş bir sayfanın ismini değiştiremezsiniz dese de değiştirmeye izin veriyordu. Şimdiye kadar da defalarca birçok farklı marka için yaptım. Değişiklik talebine göre kimisi dakikalar sürdü kimisi ise birkaç haftayı bulduğu oldu. Ama nihayetinde değişmeyen sayfa adı yoktur, değiştiremeyen sosyal medyacı vardır desek yanlış olmaz.

Facebook’ta 200 Beğenili Facebook Sayfa Adı Değiştirme

Şu anda ise kaç beğenisi olduğunun önemi yok tüm isim değişikliği isteklerine Facebook yanıt veriyor. Bilmeyenler için kısaca belirle maddeleyelim:

 1. Sayfanızın kapak fotoğrafının altındaki Hakkında‘ya tıklayın
 2. Sol sütunda Sayfa Bilgileri‘ne tıklayın
 3. Farenizi Ad kısmının üzerine getirin ve Düzenle‘ye tıklayın
 4. Yeni bir Sayfa adı girin ve Devam’a tıklayın
 5. Talebinizi gözden geçirin ve Değişiklik İsteğinde Bulun‘a tıklayın

Eğer 3. maddedeki “Düzenle” seçeneğini görmüyorsanız sayfada yönetici değilsiniz demektir ya da kısa süre önce zaten sayfa isminizi değiştirmişsiniz.

Facebook Sayfa Adı Değiştirme Sosyal MedyaDeğişiklik isteğinizi yolladıktan sonra inceleme 3 gün kadar sürebilir ve Facebook sizden ilave bilgiler isteyebilir. Facebook “Sayfa adı değişikliği onaylanırsa, 7 gün boyunca sayfayı yayından kaldıramaz ve adı tekrar değiştiremezsiniz” diyor. Sayfa isim güncellemesi boyunca sayfanızı beğenen kişilere sayfa adınızın güncellendiğine dair bildirim gider.
Dikkat: Sayfa ismi değiştirme işlemini yanlış yaptığınızda ya da art niyetli istek yolladığınızda Facebook sayfanızı engelleyebilir. Bu konuyu da yazının aşağı kısımlarında sınırlama kısmında açıkladım.

Facebook Sayfa İsmi Değiştirme 2017 – İkinci Kez

Facebook sayfa ismi değiştirme konusunda sıkıntı yaşayan birçok kişiden sayfa ismi değişmiyor, Facebook sayfa adını değiştiremiyorum şeklinde fazlaca mesaj alıyorum ama herkese tek tek yanıt vermem mümkün değil maalesef.

Facebook Sayfa Sınırlaması ve Engelleme

Sayfa ismini kendi değiştirmek isteyen kullanıcıların bazıları ilk ya da 2. aşamada Facebook tarafından engelleniyor. Bu yüzden isim değiştirirken bu sizin için çok önemli değilse yapmayabilirsiniz.

Örnek vaka: Sayfa ismini değiştirmek isterken ilk aşamayı tamamlayıp ikinci aşamada sayfası sınırlama ve engelleme alan bir okuyucumuz sorununu ve aldığı uyarıları aşağıdaki gibi paylaştı.

 • Sayfanın adının değiştirilmesi engellendi.
 • Sayfanın birleştirilmesi engellendi.

Facebook Sayfa Sınırlaması ve Birleştirmesi Engelleme Çözümü

 

Facebook Hakkındaki Sorularınız Hakkında!

Facebook sayfa adı değiştirme konusunda ücretli destek almak isterseniz benimle iletişime geçebilirsiniz. Onun dışında ücretsiz destek taleplerine yoğunluktan dolayı sadece blog yazıları ile topluca cevap verebiliyorum. Birebir ücretsiz destek sunamıyorum maalesef. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

4 Yorum Yapıldı

 • Sayfama sınırlamalar kondu.
  Sayfanın adının değiştirilmesi engellendi.

  Daha Fazla Bilgi Al İtiraz Et

  BÖYLE BİR SORUNLA KARŞI KARŞIYAYIM, BANA NASIL YARDIMCI OLABİLİRSİN?? MERAKLA CEVABINI BEKLEYECEĞİM.

 • Merhaba hocam bende facebook sayfa adımı değiştirmek istedim Talebim onaylanmadı, ne yapabilirim rica etsem yardımcı olur musun. İyi çalışmalar.

Yorum yazın