Sosyal Medya Twitter

Periscope Producer: Profesyonel Kalitede Periscope Yayını

Periscope Producer ile Yüksek Kalite Canlı Yayın

Periscope producer markalar ve profesyonel kullanıcılar için yüksek çözünürlüklü yayın yapmayı sağlıyor.

Periscope, hızlı yükselişinin karşısında Facebook Live gibi ciddi rakiple karşılaşmış olsa da yeni çıkardığı ürünlerle elini güçlendiriyor. Firmaların ve diğer profesyonel Periscope kullanıcılarının daha yüksek kalitede yayın yapmasını sağlayan Periscope Producer geçtiğimiz hafta medium sayfası üzerinden duyuruldu.

Facebook Live benzer bir özelliği bir süredir 3. parti araçlar üzerinden sağlıyordu. Yakın zamanda da masaüstü cihazlar üzerinden yayın yapılabileceğini duyurmuştu: Facebook Canlı Yayın Masaüstüne Geliyor!

Periscope’nin kurucusu ve CEO’su Kayvon Beykpour bu yeni aracın canlı yayın alanında atılan büyük bir adım olduğunu belirtti ve Periscope reklam yayını konusunda gelen soruya da Periscope Producer’in kesinlike buna zemin hazırladığını söyledi.

Periscope’nin yeni ürünü test yayını olarak da yaklaşık 6 haftadır birçok marka kullanılıyor. Periscope Producer’ı ilk kullanan markalar şu şekidle: ABC’s Dancing with the Stars, CBS 12, Estadao, Fusion, Louis Vuitton, The News & Documentary Emmy Awards, Walt Disney Studios, XBox UK ve TechCrunch.

Periscope Producer direkt olarak kendisi kaliteli yayın yapma özelliği taşımaktan ziyade  için başvurup izin alan kullanıcılar için hesap ayarlarından kurulabilen bağlantı ile profesyonel kamera gibi diğer ek kaynakları kullanmaya yarıyor.

Yüksek kalitede canlı yayın örneğini Walt Disney Sütüdyoları’nın aşağıdaki yayınında görebilirsiniz:

 

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın