Facebook Sosyal Medya Sosyal Medya Siteleri

Facebook Canlı Yayın Masaüstüne Geliyor!

Facebook Canlı Yayın Masaüstü Bilgisayar Üzerinden Nasıl Yapılır

Facebook üzerinden canlı yayın yapma özelliği mevcut olarak mobil cihazlardan Facebook uygulaması aracılığı ile yapılabiliyor. İlk olarak iOS cihazlara gelen canlı yayın özelliği daha sonra Android mobil uygulamasına da gelmişti. Canlı yayın özelliğinin şimdi de masaüstü bilgisayarlar ve laptoplar ile de kullanılabilir olması bekleniyor.

Masaüstünden canlı yayın yapabilmek özellikle markalar için önem arzediyor. Daha profesyonel bir kamera ile canlı yayın yapmak isteyen firmaların önünde şu an kameraların canlı yayına adapte edilmesi sorunu var ve bu sorun için 3. parti araçlarla çözüm bulunabiliyor. Bu ise ekstra iş yükü, zaman ve maliyet oluşturuyor.

Facebook canlı yayın özelliğinin mobil uygulama dışında website üzerinden de kullanılabilir olmasıyla masaüstü pc ve laptoplara entegre olabilen profesyonel kameralar ile mobil cihazlara göre daha kaliteli ve profesyonel bir canlı yayın imkanı mümkün olabilir.

Facebook Canlı Yayın Desktop

İlk olarak Deliah Taylor isimli Facebook kullanıcısı tarafından farkedilen güncelleme Facebook tarafından da doğrulandı. Fakat şu an çok küçük bir kullanıcı kitlesi için kullanılabilir durumda ve test sürecinde. Kişisel hesaplarda görülen yeniliğin sayfalar için de kullanılabilir olacağı konusunda bir bilgi olmasa da sayfalar için de aynı zamanda aktifleşeceğini öngörebiliriz.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın