Firma Haberleri Google

GOOGLE APPS Ücretsiz Üyeliğe Son Verdi

Google Apps bugünden itibaren ücretsiz olarak verdiği bireysel ve eğitim sürümlerinin üyeliğini durdurdu. Artık Google Apps İşletme hizmetine üyelik ücretli (kullanıcı başına aylık 4€ , yıllık 40€) olarak yapılabilecek. Standart sürümü kullanan mevcut üyeler ise ücretsiz olarak kullanmaya devam edebilecekler.

Google Apps Nedir ve Hangi Hizmetleri Barındırır?
Google Apps normalde Gmail, Google Docs, Google Sites, gibi ücretsiz sunulan bazı servislerin sizin kendi domaininiz ile kullandığınız bir Google servisidir.  Örneğin sosyalmedya@gmail.com olarak kullandığınız mail adresi yerine info@sosyalmedyal.com olarak ve Google Docs hizmetini de docs.sosyalmedyal.com üzerinden kullanmak gibi.

İşletme sürümünün normal ücretisiz servisten ayrı olarak bazı ek özellikleri de var. Mesela Gmail’in 10 GB kotası varken Google Apps işletme sürümünde gelen kutusu 25 GB kotası vardır. Eskiden ücretsiz sürümde yer alan 50 kişiye kadar olan kullanıcı sayısı İşletme sürümünde sınırsız ve 7/24 telefon desteği bulunuyor. İsteyenler kullanıcı başına aylık 4€ yerine 8€ ödeyerek Apps kasası ile işletme sürümünü de kullanabilecek.

Google Apps E-mail

Google Apps takvim

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın