Firma Haberleri Google

GOOGLE APPS Ücretsiz Üyeliğe Son Verdi

Google Apps bugünden itibaren ücretsiz olarak verdiği bireysel ve eğitim sürümlerinin üyeliğini durdurdu. Artık Google Apps İşletme hizmetine üyelik ücretli (kullanıcı başına aylık 4€ , yıllık 40€) olarak yapılabilecek. Standart sürümü kullanan mevcut üyeler ise ücretsiz olarak kullanmaya devam edebilecekler.

Google Apps Nedir ve Hangi Hizmetleri Barındırır?
Google Apps normalde Gmail, Google Docs, Google Sites, gibi ücretsiz sunulan bazı servislerin sizin kendi domaininiz ile kullandığınız bir Google servisidir.  Örneğin sosyalmedya@gmail.com olarak kullandığınız mail adresi yerine info@sosyalmedyal.com olarak ve Google Docs hizmetini de docs.sosyalmedyal.com üzerinden kullanmak gibi.

İşletme sürümünün normal ücretisiz servisten ayrı olarak bazı ek özellikleri de var. Mesela Gmail’in 10 GB kotası varken Google Apps işletme sürümünde gelen kutusu 25 GB kotası vardır. Eskiden ücretsiz sürümde yer alan 50 kişiye kadar olan kullanıcı sayısı İşletme sürümünde sınırsız ve 7/24 telefon desteği bulunuyor. İsteyenler kullanıcı başına aylık 4€ yerine 8€ ödeyerek Apps kasası ile işletme sürümünü de kullanabilecek.

Google Apps E-mail

Google Apps takvim

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın