Uncategorized

SkyDrive’ın ismi OneDrive oluyor

Skydrive name is change OneDrive

Microsoft’un çevrimiçi veri depolama ve paylaşma hizmeti sağlayan SkyDrive hizmetinin ismi OneDrive olarak değişiyor.

SkyDrive 6 ay önce İngiltere’de BSkyB isimli uydu yayıncısı ile olan isim hakkı davasını kaybetmişti.

OneDrive için yayınlanan tanıtım metninde “Bütün fotoğraflar, videolar ve diğer dosyalar için tek bir yer” ifadesi vurgulanıyor.

Mevcut SkyDrive hesaplarının kullanımında isim dışında bir değişiklik söz konusu değil, ücretsiz kullanım seçeneği de devam ediyor.

OneDrive yayına girdiğinde haberdar olmak isterseniz https://preview.onedrive.com adresinden kayıt olabilirsiniz.

OneDrive

SkyDrive yeni adıyla OneDrive tüm kullanıcılara ücretsiz olarak 7GB depolama alanı sunuyor. 2012 Nisan ayına kadar 25GB ücretsiz saklama alanı veriliyordu fakat bu tarihen sonra bu 7GB’a düşürmüş 7GB’tan fazla kullanan kullanıcıların hesabı ise 25GB olarak kalmaya devam etmişti.

OneDrive Tanıtım Filmi

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın