PR

Google’dan Destek Alan İlk Yerli Dernek Düşün Taşın Oldu!

Google ile Sivil Toplum Kuruluşlaır STK Dusun-Tasin

Google’ın Türkiye’de yeni  başlattığı Google ile Sivil Toplum Kuruluşları Programı’na Türkiye’den ilk kabul dernek, Düşün Taşın Derneği Oldu!

Google daha öncesinde dünyanın çeşitli ülkelerinde kar amacı gütmeyen kuruluşlara aynı proje kapsamında destek veriyordu. Türkiye’de ise yeni başlayan destek programına istenilen tüm yetkinlikleri karşılayan Düşün Taşın Derneği kabul edildi.

Google ile Sivil Toplum Kuruluşları Programı

Sadece STK’lara yönelik olan bu programa kabul edilen derneklere Google dijital alanda altyapı ve reklam desteği sağlıyor. Böylece dernekler çevrimiçi ortamda daha etkin bir faaliyet gösterme ve tanıtım yapma şansına sahip oluyor. Yeni bağışçılar ve gönüllüler bulma, kendi hikayelerini geniş çevrelere duyurma konusunda Google’ın bu desteğinden faydalanıyor.

Google’ın STK’lara ücretsiz sunduğu hizmetler

Google ile Sivil Toplum Kuruluşları Programı’na kabul edilen STK’lar ücretsiz Google Apps hizmeti, 10000$ değerinde Google Adwords reklam desteği ve zenginleştirilmiş YouTube sürümü kullanma imkanına sahip oluyor.

Google Sivil Toplum Kuruluşlar Ücretsiz HizmetlerGoogle App ile dernekler üyelerine sağladığı kurumsal mail adreslerini gmail altyapısı ile ücretsiz olarak kullanabiliyor. Normalde kişi başı yıllık 10$ olarak bu Google Apps hizmetinden dernekler 100 kişiye kadar faydalanabiliyor. Aynı şekilde Google Drive ve Docs hizmetlerini de kullanabiliyorlar.

Google Adwords ile aylık 10000$ değerindeki reklam desteği ile de dönemsel projelerini, kendi tanıtımlarını yapabiliyorlar.

YouTube üzerinde ise standart kanal sayfalarından farklı olarak zenginleştirilmiş YouTube sürümünü kullanma ayrıcalığını elde ediyorlar.

Google ile Sivil Toplum Kuruluşları Programı’na Katılım Şartları

Programa katılarak Google desteği almak için ise aşağıdaki iki ana şartın sağlanması gerekiyor:

  • Kuruluşların TechSoup Global’ın bölgesel kolu olan TechSoup Türkiye’de geçerli olarak kayıtlı olması gerekir.
  • Kuruluşlar şunlardan biri olmalıdır:
    • Dernekler ile ilgili 5253 numaralı yasa uyarınca İçişleri Bakanlığı kapsamındaki Dernekler Dairesi Başkanlığı’nda kayıtlı dernekler
    • Vakıflar ile ilgili 5737 numaralı yasa uyarınca ilamla kurulan ve Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü’nde kayıtlı vakıflar

Google ile Sivil Toplum Kuruluşları Katılım Şartları

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın