Facebook Firma Haberleri PR

Facebook Başarı Hikayesi: Coca-Cola Türkiye “Tadını Çıkar” Kampanyası

Coca Cola Türkiye Facebook Başarı Hikayesi

Coca Cola Türkiye pazarlama ekibinin Facebook’taki erişim ve sıklık kampanyası, Facebook global başarı öyküleri arasında yerini aldı.

Coca-Cola Türkiye “Tadını Çıkar” iletişiminin lansmanında olabilecek en geniş kitleye hitap etmek ve markanın 15-29 yaş arası genç kitlesine ulaşmak için kampanya süresince Facebook ve Instagram’da video ve erişim ve sıklık satın alma (reach and frequency buying) çözümlerinden yararlandı.

Kampanya ile hedef kitlenin %53’üne erişilirken toplamda 19,4 milyon kişiye ulaşıldı.
Nielsen Brand Effect araştırmasına göre bu kampanya ile Coca-Cola Türkiye reklam hatırlamasında 3 puan, 15-17 yaş arası gençler arasında reklam hatırlamasında 11 puan ve marka beğenisinde 6 puan artış sağladı.

Coca Cola Türkiye ekibi bu kampanya ile Facebook’un başarı hikayeleri sunum sayfasına girmiş oldu.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın