PR

E-Ticaret Firmalarının En Çok Tükettiği Malzemeler

Gün içerisinde aktif bir çalışma temposu içerisinde olan firmalar hangileridir diye düşünecek olursak bu listenin üst sıralarında mutlaka e-ticaret firmalarını saymamız mümkün olacaktır. Ürün stok kontrolü, sipariş takibi, sevkiyat derken pek çok çalışmada adeta zamanla yarışan e-ticaret firmalarının gün içerisinde kullandığı malzemeler de farklı olabiliyor. Biz de e-ticaret firması çalışanlarının yoğun iş günlerine en çok hangi malzemelerin eşlik ettiğini merak edenler için bir araştırma yaptık. İşte e-ticaret firmalarında en çok tüketilen o malzemelerin başlıcaları…

1- Çay – Kahve Olmadan Çalışılmaz

Elbette her iş ortamında olduğu gibi e-ticaret firmalarında da en çok tüketilen malzemelerin başında çay ve kahve geliyor. Günün her saatinde tüketilen çay ve kahve konsantrasyonu güçlendirmek, mesai saatlerine kısa keyif molaları vermek ya da atıştırmalıklara eşlik etmesi için tercih ediliyor. Yoğun bir iş temposuna adapte olmayı kolaylaştıran çay ve kahve her firmanın vazgeçilmezleri arasında bulunuyor.

 

2- Bantlanacak Çok Koli Var

E-ticaret firmaları için koli bandı da en çok tüketilen malzemeler arasında bulunuyor. Siparişlerin müşterilere koli içerisinde ulaştırılması ve sevkiyata hazırlanması aşamasında koliler kullanıldığından e-ticaret firmalarında bol miktarda koli bandı stoku görebilirsiniz. Ürünlerin zarar görmemesi ve kolinin sevkiyat sırasında açılmaması için genellikle en kaliteli koli bantları kullanılır.

 

3- Bu Belgeleri Kim Zımbalayacak

Zımba, her ofiste kullanılan malzemelerden biri olsa da e-ticaret firmalarında diğer firmalardan çok daha fazla kullanılıyor. Sevkiyat bilgilerinin, sipariş bilgilerinin ya da faturaların müşteri adına düzenlenerek birbirine eklenmesi için zımba devreye giriyor. Bazen koli içerisine eklenen fatura ve benzeri evrakların koliye iliştirilmesi için de zımba kullanılır. Dolayısıyla bu malzeme e-ticaret firması çalışanlarının sık kullandığı ofis araçları arasında yer alıyor.

4- Bunu da Ajandamıza Yazalım

E-ticaret firmasında görev yapanlar sıklıkla ajanda kullanmayı tercih eder. Firmanın hangi biriminde görev yapılıyor olursa olsun personel belirli tarihleri ve bilgileri not etmek için ajanda kullanır. Örneğin stok kontrol biriminde görev yapan bir çalışan ürün stoklarını, kod numaralarını ve daha pek çok veriyi kayıt altına alarak takibini yapmak durumunda kalır. İşte bu durumda devreye her an elinin altında olan ajandalar girer.

 

5- Kağıt Bitmiş Yeni Paketi Açalım

E-ticaret firmalarının olmazsa olmaz ihtiyaçları arasında kağıtlar da bulunuyor. A4 kağıt kullanımının oldukça yoğun gerçekleştiği firmalar sipariş bilgileri, fatura çıktıları, ürün bilgileri, resmi evraklar ve daha pek çok verinin kağıda aktarımını düzenli olarak yapmak durumunda olan firmalardır. Dolayısıyla fotokopi kağıdı en çok kullanılan ofis malzemeleri arasında bulunuyor. Genellikle kalite düzeyi yüksek A4 kağıtları tercih eden firmalar müşterilerine yolladıkları bilgileri de kaliteli kağıtlara baskı alarak elde ediyor.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın