Sosyal Medya Araçları

thinglink.com İNTERAKTİF RESİM OLUŞTURMA SERVİSİ

Bir resimden size ne göstermesini bekleyebilirsiniz, sadece kendisini. Fakat thinglink.com ile artık herşeyi bekleyebilirsiniz. Sadece bir resmin içinde altbilgi, linkler, video, müzik, fotoğraf arşivi, satılık ürünler,  ansiklopedi, cv  gibi birçok medyaya yer verebilirsiniz.

Facebook ve Twitter en çok kullandığımız sosyal medya siteleri ve en çok paylaştığımız içerikler de resimler. Fakat bir resim çoğu zaman anlatmak istediğimiz şeyi tam olarak ifade etmez. Altına açıklamalar yazmak çeşitli video ve site linkleri paylaşma ihtiyacı hissedebiliriz. thinglink.com işte tam burada ihtiyaçlarımıza cevap veren bir site ve resimleri interaktif bir hale sokmamıza yarıyor.
thinglink.com’a yüklediğiniz resim dosyaları üzerine çeşitli noklara açıklama imleri bırakabilir, resim üzerinde değişik noktalardan dış linkler verebiliriz. Fare imlecini resmin üzerine getirdiğimizde verdiğimiz açıklama işaretleri beliriyor ve buradan çeşitli medyaları gösterebiliyoruz.

Twitter ve Facebook dışına çıkmadan resimin içinde Youtube gibi video sitelerden video izletebilir, Flickr dan fotoğraf albümünü açabilir, Facebook sayfalarımızı ve beğen butonlarını takipçilerimize sunabiliriz. Linkedin profilimizi, Wikipedia açıklamalarını, soundcloud müzikleri bir resim içinde paylaşabiliriz.

thinglink Twitter ve Facebook’taki paylaşımlarımıza ciddi bir canlılık katarak bir resim paylaşımından alınabilecek verimi en üst noktaya çıkarmamızı sağlıyor. Çok ilginç paylaşımlar ortaya çıkarılabilir. Hatta bir tek resimle küçük bir kişisel site ve portfolio bile açabilirsiniz. Kullanım alanı çok geniş olabilir, bu da sizlerin yaratıcı zekasına kalıyor.

thinglink aynı zamanda size resimlerin görüntüleme istatistiklerini de sunuyor. Bugün tabletten ayaküstü hazırladığım interaktif resimlere aşağıdan bakabilirsiniz, fare imlecini üzerlerine getirdiğinizde resimler interaktif bir medyaya dönüşüyor.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın