Sosyal Medya Sosyal Medya Araçları Sosyal Medya Siteleri

Klout Şimdi YouTube’u da Ölçüyor!

Klout Skoru'na YouTube Etkisi

Başlangıç noktası Twitter hesaplarının etkinliğini ölmek olan Klout son olarak YouTube kanallarını puan hesaplamasına eklediğini duyurdu.

Klout nedir?: Klout, kişi ve markaların sosyal medya hesaplarında takipçileri/arkadaşları üzerine etkileme seviyesini ölçen bir araç olarak kullanılıyor.

Klout kullanıcıları YouTube kanallarını da  hesabına bağlayarak Klout skorunun hesaplanmasına dahil ettirebilecek.

Klout’un bu yeniliğiyle YouTube kanalını etkin kullanan kullanıcılar puanlarını arttırmış olacaklar. Klout puanı en etkin kullanılan hesap göz önüne alınarak hesaplandığı için pasif kullanan kişilerin puanını ise düşürmeyecek.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın