Facebook Sosyal Medya Sosyal Medya Siteleri Uncategorized

Reklamlar Tv’den Önce Facebook’ta

Facebook sayfalarının beğenilerini arttırmak isteyen markalar artık reklamlarını Tv’lerden önce Facebook’ta yayınlamaya başladı.

Cem Yılmaz Servet Bey'in Tasarruf Hikayesi

Daha önceleri çekilen reklam filmleri TV’lerde yayınlanır ve daha sonra gerek firmanın official sayfa ve hesaplarında gerek diğer paylaşımcı kişiler tarafından internette de yayına verilirdi. Son zamanlarda ise reklam filmleri ilk olarak sosyal mecralarda yayınlanıyor.

Örnek olarak bugün Türkiye İş Bankası Cem Yılmaz’ın oynadığı “Servet Bey’in Tasarruf Hikayesi”  isimli reklamını Facebook üzerinden yayınladı. Garanti Bankası da milli sporcumuz Aslı Çakır Alptekin’in oynadığı reklam filmini ilk olarak Facebook sayfasında paylaştı. Videolar için tıklayınız.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın