Instagram

Instagram Zoom Yapma Özelliği

instagram Zoom nasil yapilir

Instagram zoom özelliğini resmi Twitter hesabından duyurdu.

Hem fotoğraf hem de videolarda kullanılabileceği belirtilen zoom özelliğini şu anda iOS kullanıcıları kullanabilirken Eylül’ün ikinci haftası Android cihaz sahipleri de bu özelliği kullanabilecekler.

Bundan kısa süre önce yapılan güncelleme ile Instagram fotoğraf ve video kalitesini arttırmıştı. Bu da zoom özelliğini devreye almasının ön adımı olmuştu.

 

Instagram Zoom Nasıl Yapılır?

Zoom özelliğini henüz kullanamıyorsanız, uygulamanızı güncelleştirmemiş olabilirsiniz. Zoom yapabilmek için klasik iki parmağınızı ekranda açabilirsiniz.

parmakla yakınlaştırma hareketi ekran zoom pinch

 

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın