Etkinlikler Uncategorized

Mobilistanbul Nisan Ayı Etkinliği: Geliştirici Günü

Mobilistanbul’un bu ay yapılan etkinliği Microsoft’un ev sahipliğinde 19 Nisan Cumartesi günü gerçekleşiyor. Etkinliğin konusu: Nasıl Daha Başarılı Uygulamalar Geliştirebiliriz ?


Önceki etkinlikler mobil teknolojilerle ilgilenen herkese hitab ederken bu ay yapılan etkinlik özellikle de mobil uygulama geliştiren çekirdek gruba yönelik. Etkinlik bilişim sektöründe çalışanlarla networking yapmak isteyenler için de kaçırılmaz bir fırsat.

Mobil İstanbul Nisan 2014 – Geliştirici Günü


Mobil İstanbul Türkiye’deki mobil teknolojiler ekosistemine fayda sağlayacak etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.  Nisan ayını mobil uygulama geliştiricilere özel bir etkinliğe ayırıyoruz ve mobil uygulama geliştirme süreçlerinde yaşanılan bazı problemlerin çözümü konusunda farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz.

Nasıl Daha Başarılı Uygulamalar Geliştirebiliriz ?

Mobil uygulama geliştirme süreçlerinde birçok problemle karşılaşıyoruz. Doğru yönetilemeyen projeler, yanlış kurgulanmış kullanıcı deneyimi geliştiricilerin verdiği emeklerin karşılığında beklemedikleri sonuçlar almalarına sebep olabiliyor. Kaçan tarihler, yenen cezalar, tatmin olmayan, kötü proje yönetimi yüzünden çıldıran geliştiriciler, iş verenler. Hiizmet verenler bir tarafta; yatırımına beklediği geri dönüşü alamayan markalar, reklamverenler diğer tarafta ….

İşte 19 Nisan 2014 Cumartesi 10:00 ‘da başlayacak “Geliştirici Günü” etkinliğinde Agile, Scrum, Proje yönetimi, Crossplatform, hızlı uygulama geliştirme, Ios ve Android ‘de verimli uygulama geliştirme, doğru kullanıcı deneyimi oluşturma gibi konulara eğilerek geliştirici ekosisteminde bu konuda bir farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz.  Konuşmacılarımız mobil uygulama geliştirme ile ilgili farklı süreçlerde nasıl daha verimli olunabileceğini, nasıl daha başarılı uygulamalar geliştirilebileceğini kendi uzmanlık alanları ve bakış açılarından bizlerle paylaşacaklar.

Ev sahipliğini Microsoft Türkiye ‘nin yaptığı etkinlikte, seminerlerin yanı sıra konuşmacılarımız ve Smartface ‘in ikramları ile katılımcılarımızın tanışıp, sohbet edebileceği uzun bir networking saatimiz de olacak. Ayrıca bazı şanslı katılımcılarımıza Kenditarzim.com ‘dan hediyeler olacak

Etkinliğe kayıt olmak için: http://mobilistanbulgg.eventbrite.com

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın