Facebook

Facebook Messenger Yenilendi

2018 Mayıs ayında gerçekleşen  F8 konferansında duyurusu yapılan yeniliklerden bir tanesi de, Facebook Messenger’ın yenilenmiş hali idi. Her geçen gün karmaşık bir yapıya bürünen uygulamanın  tasarımın yenilenmesi kullanıcılar cephesinde sevinçle karşılandı.

Sade ve kolaylık açısından  birçok kullanıcı Messenger Lite’ı tercih ederken, Facebook’un daha basit ve hızlı bir mesajlaşma deneyimi sunmaya çalıştığını ifade eden  Zuckerberg, bu nedenle Messenger uygulamasını tamamen yeniden tasarlayıp güncellediklerini söylemişti.

Yenilenen Facebook Messenger kullanıma sunuldu!

Messenger uygulamasının yeni sürümü yaklaşık 5 ay sonra kullanıma sunulmuştu. Messenger’ın bu yeni tasarımına herhangi bir güncelleme veya APK yükleyip erişmek mümkün değil. Yapılan değişiklikler Facebook tarafından sunucular kısmında aktif ediliyor.

Bu nedenle yeni tasarımlı uygulamanın  yaklaşık olarak 1 hafta veya 10 gün gibi bir süre zarfında tüm dünyada kullanıma sunulması beklenmekte. Temiz ve hızlı sloganı ile tanıtılan yeni tasarımda, uygulamanın alt kısmında üç farklı sekme bulunuyor.

Birinci sekme yapılan son sohbetleri listelerken, diğer kısımlardaki sekmelerde ise arkadaş listesi ve profil bölümü yer alıyor. Kamera ve görüntülü sohbet başlatılmasını sağlayan kısayollar ise uygulamanın sağ üst tarafına konumlandırılmış.

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.facebook.orca&hl=tr

App Store: https://itunes.apple.com/ro/app/messenger/id454638411?mt=8

Yazar Hakkında

Emre Gökbudak

Yorum yazın