Linkedin Reklam Sistemleri Sosyal Medya Siteleri

Linkedin Reklamları Türkiye’de!

Linkedln Ads ekim ayı başından beri Türkçe olarak hizmet veriyor. Fakat ne şekilde verimli olarak kullanabileceği Türk kullanıcıları için hala bir soru işareti ve uzunca bir süre site turu yapmama rağmen türkçe reklamlarla karşılaşamadım.

Linkedin Reklam Kuponu

Linkedin bu sabah üyelerine yolladığı maillerle Linkedin Reklamları nı denemeleri için 50 tl değerinde reklam kuponu kodları verdi. 1 haftalık geçerli olan kodlarla türk kullanıcıların linkedin reklamlarını ücretsiz olarak denemelerini istiyor ve bu sayede Türkiye’de de bir reklam veren tabanı oluşturma peşinde.
2012 yılı başında 1 milyon Türk üyeye sahip olan Linkedin şu anda bu sayıyı 1.2 milyon kişiye çıkarmış durumda. Her ne kadar ciddi bir üye sayısına ulaşmış olsa da formatı gereği üyelerin site kullanım sıklığı ve sürelerinin düşük olması reklam gelirlerini kısıtlayıcı olacaktır.
Linkedin’e reklam verirken isteğe göre şehir, sektör, pozisyon ve üye olunan linkedin gruplarına göre filtreleme yapılabiliyor. Böylece belli bir odaklanma elde edilebiliyor. Ücretlendirme de tıklama başına yapılıyor.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın