Linkedin Sosyal Medya Siteleri

Linkedin 2012 İnfografik : 200 Milyon Kullanıcıyı Geçti

Dünyanın en büyük sosyal kariyer sitesi Linkedin 200 Milyon kullanıcı sayısını geçti. Linkedin dünya genelinde 19 farklı dilde yayın yapıyor.

Linkedin blogunda bugün bu 200 milyon kullanıcının istatistikleri infografik olarak yayınlandı. En çok üyeye sahip ülke 74 Milyon ile Amerika Birleşik Devletleri olurken en hızlı büyüyen ülke de Türkiye oldu. İnfografik’te yer alan bilgileri önce türkçe olarak aktarıyorum ve en altta da infografik yer alıyor.

En çok üyeye sahip ülkeler Amerika 74 Milyon ; Hindistan: 18 Milyon; İngiltere ve Brezilya 11’er Milyon ve Kanada 7 Milyon üyeye sahip.

En hızlı büyen ülkelerde ise Türkiye birinci, Kolombiya ikinci, Endonezya ise 3. sırada.

Linkedin’e Saniyede 2 Kişi Üye Oluyor.

Bu günde 172.800 kişi yapar. Bu kadar kişi Roma’da yer alan Kolezyum’un kapasitesinin 3 katına denk geliyor.

En Büyük Sektör Teknoloji

Linkedin üyelerinin 4 Milyon’u teknoloji sektöründe, 2,03 Milyon kişi Finans, 1,95 Milyon kişi Yükseköğretimde, 1,65 Milyon kişi yazılım ve 1,59 milyon kişi de telekomünikasyon sektöründen kişiler.

Linkedin’de En Çok Takip Edilen Kişiler

Linkedin’de en çok takip edilen 5 kişi sırasıyla : Richard Branson, Barack Obama, Deepak Cobra MD, Tony Robbins ve Jeff Weiner
Tanımayanlar için:
Richard Branson kimdir: 350’den fazla şirketi bulunan Virgin şirketler grubunun CEO’su.
Barack Obama kimdir: Tanımıyorsanız, diyecek birşey bulamıyorum.
Deepak Cobra MD kimdir: Hint asıllı amerikalı doktor, alternatif tıp uygulayıcısı
Tony Robbins kimdir: Bazı dünya liderlerine danışmanlık yapmış kişisel gelişim uzmanı, yazar, aktör
Jeff Weiner kimdir: Linkedin’in şu andaki  CEO’su. Daha önce Yahoo’da genel müdür yardımcılığı ve Warner Bross ‘da başkan yardımcılığı görevlerini yapmış.
Yılmaz Barış kimdir: Bu da benim, bilin istedim 🙂

Linkedin Bir Ülke Olsaydı

Dünyanın en büyük 5. ülkesi olur, nüfusu Brezilya’dan daha kalabalık, Endonezya’dan daha düşük olurdu.. Ve toplam nüfusu Fransa, İlgiltere ve İtalya’nın toplam nüfusuna denk gelirdi. (Linkedin böyle demiş ama aslında bu ülkelerin nüfus toplamının 20 Milyon üstüne çıkmış olurdu.)

Not : Aralık 2011’den Aralık 2012’ye kadarki veriler dikkate alınarak hazırlanmıştır.

sosyal medya linkedin infografik

 

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın