Facebook Reklam Sistemleri

Facebook Video Hedef Kitleleri için Güncelleme

Facebook Video Hedef Kitle

Facebook hedef kitleleri, reklamları doğru kişilere gösterme ve özel reklam stratejileri oluşturma açısından oldukça önem arzediyor.

Hedef kitleleri çoğunlukla manuel olarak oluşturuyoruz fakat otomatik oluşturulan kitleler de mevcut. Bunlardan en kullanışlı olan video izleyici kitleleri için bir güncelleme geldi. Facebook reklam yöneticisinde oluşturulan video reklamlarda  da otomatik olarak oluşturulan, hedef kitleler mevcuttu. Reklamı yapılan videoların tamamını izleyenler ve başlangıç kısmını izleyenler 2 ayrı kitle olarak kaydediliyordu.

Geçtiğimiz ay yayına giren yeni kitle oluştuma düzenlemeleri ile birlikte video reklamları sonucu otomatik oluşturulan kitlelere de son verildi. Eski aktif kitleler hala kullanılabilecek fakat yeni yayınlanan videolar için otomatik olarak yeni kitleler oluşturulmayacak.

Yeni sistemde video hedef kiteleleri özel hedef kitlelerin altından, etkileşim bölümünde manuel şekilde oluşturulabilecek.

 

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın