Facebook Reklam Sistemleri

Facebook Video Hedef Kitleleri için Güncelleme

Facebook Video Hedef Kitle

Facebook hedef kitleleri, reklamları doğru kişilere gösterme ve özel reklam stratejileri oluşturma açısından oldukça önem arzediyor.

Hedef kitleleri çoğunlukla manuel olarak oluşturuyoruz fakat otomatik oluşturulan kitleler de mevcut. Bunlardan en kullanışlı olan video izleyici kitleleri için bir güncelleme geldi. Facebook reklam yöneticisinde oluşturulan video reklamlarda  da otomatik olarak oluşturulan, hedef kitleler mevcuttu. Reklamı yapılan videoların tamamını izleyenler ve başlangıç kısmını izleyenler 2 ayrı kitle olarak kaydediliyordu.

Geçtiğimiz ay yayına giren yeni kitle oluştuma düzenlemeleri ile birlikte video reklamları sonucu otomatik oluşturulan kitlelere de son verildi. Eski aktif kitleler hala kullanılabilecek fakat yeni yayınlanan videolar için otomatik olarak yeni kitleler oluşturulmayacak.

Yeni sistemde video hedef kiteleleri özel hedef kitlelerin altından, etkileşim bölümünde manuel şekilde oluşturulabilecek.

 

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın