Facebook Sosyal Medya Sosyal Medya Siteleri Uncategorized

Facebook’ta Tek Gönderide Çoklu Resim Paylaşma

Facebook kısa süre önce özel mesaj gönderirken çoklu fotoğraf gönderebilme özelliğini etkin hale getirmişti. Artık facebook duvarındaki paylaşımlarda da çoklu fotoğraf paylaşımı yapılabilir hale geldi.

Çoklu fotoğraf gönderirken mause ile tarayarak ve ya ctrl tuşu basılıyken istenilen fotoğraflara tıklayarak seçim yapılabildiği gibi gönderiyi yayınlamadan gönderi içine fotoğraflar tek tek de eklenebiliyor. İlk seçilen fotoğraf en başa geliyor.

Fotoğraf seçerken gönderi anındaki ekran görüntüsü

Facebook anasayfasında herkesin gördüğü gönderi

Facebook timeline üzerinde görünen hali

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

3 Yorum Yapıldı

  • Facebookta sayfamda yaptığım paylaşımı düzenlemek istiyorum ama metni değil resim eklemek istiyorum. Böyle imkan var mı ?

    • Metin Merhaba,

      Gönderi düzenlemesinde fotoğraf değiştirme olmuyor maalesef.

      Bunun dışında yeni post atıp tarihini geriye alabilme şansın var fakat önceki yorum ve etkileşimlerin kalmasını istiyorsan bu ihityacını çözmeyecektir.

Yorum yazın