Facebook Reklam Raporu İstatisikleri Ölçüm

facebook reklam raporu istatisikleri

Facebook’un raporlama araçları, marka kampanyalarınızın pazarlamaya olan etkisini değerlendirmenize yardımcı olabilir. Reklam Yöneticisi, marka kampanyalarınızın performansını değerlendirebilmeniz için gerekli ölçümleri sunar.
Tahmini Reklam Hatırlanması Artışı (kişiler) – Bu yeni raporlama ölçümü, reklamınızı görüp hatırlama olasılığı yüksek olan kişi sayısını tahmini olarak verir. Ölçüm, reklam hatırlanmasında dikkat ve erişim arasındaki ilişkiye dair geçmişe ait bilgilere dayalı olarak, eriştiğiniz kişi sayısı ile bu kişilerin reklamlarınıza bakma süresi (dikkat) karşılaştırılarak hesaplanır.
Marka Performansı Ölçümleri – Bir marka kampanyası yayınlarken erişim, video görüntülemeleri, video görüntülemesi başına ücret (CPV) gibi ölçümler marka bilinirliğini, etkileşimi ve her biri için ödediğiniz ücreti ölçmenize yardımcı olur. Bu ölçümler, marka bilinirliği için tıklamalar ve sayfa beğenmeleri yerine daha gelişmiş kıyaslama noktaları sunmak üzere tasarlanmıştır.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın