Etkinlikler

Sanal Yatırım Yarışması Investimate 2018 Başlıyor!

Investimate Yatırım Yarışması

Bu yıl 4. kez düzenlenecek olan sanal yatırım yarışması Investment 12 Mart’ta başlayıp 6 hafta sürecek bir maceraya katılımcılarını bekliyor.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü tarafından düzenlenen ve yatırım konusunda ilgili öğrencilere bilinçli yatırım tecrübesi kazandırmayı amaçlayan yarışma bu yıl Turkish Bank sponsorluğunda gerçekleşecek.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü, yine bir ilke imza atarak kampüsteki ilk ve tek sanal yatırım yarışması Investimate’de katılımcılarına 6 hafta boyunca sanal 100.000 ₺ ile hisse senedi, viop gibi araçlara canlı veriler ile yatırım yapma imkanı sağlayarak öğrencilerin piyasaya olan ilgisini arttırmayı amaçlıyor.
Her haftanın ayrı birincileri seçilirken tüm 6 hafta sonunda kazancını en çok arttıran 8 kişi finale katılmaya hak kazanıyor.

Önceki senelerde birincilerini New York, Londra, Dubai gibi yurtdışındaki finans merkezlerine götüren Investimate, bu sene de ödül olarak yurtdışı gezisi düzenleyecek.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü Hakkında
1953 yılında Robert Kolej bünyesinde İş İdaresi ve Talebe Cemiyeti adı altında kurulan kulüp, 1975′te İşletme Kulübü olarak anılmaya başlamış, 1990 yılında ise İşletme ve Ekonomi Kulübü adını almıştır. Şu anda pek çok ayrı koldan sayısız faaliyet gerçekleştiren İşletme ve Ekonomi Kulübü, mart ayında Boğaziçi Yatırımcı Akademisi’nin de 3.sünü düzenliyor.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın