E-ticaret Teknoloji

Okula Dönüş Kampanyaları Araştırması – Eylül 2015

Markalar ve perakendeciler için fiyat/rekabet araştırma ve servis hizmeti sağlayan Brandzone, Eylül ayında gerçekleşen Okula Dönüş Kampanyaları ile ilgili teknoloji araştırma sonuçlarını paylaştı. Brandzone’un araştırma sonuçlarına göre, Okula Dönüş insert ve reklam kampanyalarında en çok yer verilen kategori %18,4’ lük oranla dizüstü bilgisayarlar oldu. Bunu %10,8’lik oranla akıllı telefon ve %8,5’lik oranla televizyon izledi. Dizüstü bilgisayar kategorisinde 853, akıllı telefon kategorisinde 501 ve televizyon kategorisinde 397 promosyon gerçekleşti.

Online  Satış Kanallarında ise en büyük hareketlilik yazıcı &tarayıcı kategorisinde gerçekleşti. Okula Dönüş kampanyaları içerisinde en fazla promosyon 4.577 adet promosyon ile yazıcı&tarayıcı kategorisinde gerçekleşti. Yazıcı&tarayıcı kategorisini 3.215 promosyon adedi ile dizüstü bilgisayar ve 2.008 promosyon adedi ile televizyon izledi.

brandzone grafik

Okula Dönüş Kampanyalarında marka bazında insert ve reklam ürün ilanları incelendiğinde,  HP %14’lük payla en aktif marka oldu. HP’yi sırasıyla %9’luk payla Samsung ve %5’lik payla LG takip etti.

Teknoloji marketleri ve hipermarketler içerisinde en fazla ürün ilanını %21,4’lük payla Teknosa yayınladı. Teknosa’yı %11,5’lik payla Media Markt ve %10,3’lük payla A101 takip etti.

brandzone grafik- Kopya (2) brandzone

Yazar Hakkında

Ramazan Güneş

2010'dan beri dijital dünyaya olan ilgimi bilgi ile donatmaya çalışıyorum. Bunun için çok fazla okumak ve yazmak gerektiğine inanıyorum. Bir kaç blogda sosyal medya üzerine yazılar yazdım. Halen dna360' da sosyal medya uzmanı olarak çalışıyorum.

Yorum yazın