E-ticaret Instagram

Instagram İle Alışveriş

Instagram git gide  alışveriş amaçlı özelliklerle karşımıza çıkmaya başladı. Çok yakın bir zaman önce  alışveriş sekmesini  kullanıcıların deneyimine açtı. Artık bir düğme ile Instagram’dan da alışveriş yapma imkanı ortaya çıktı.

Instagram alışveriş sekmesi nasıl?

Kullanıcı şikayetlerini göz ardı ettiği düşünülen  Instagram, alışveriş odaklı özellikleri ile işletmeler için alışveriş yaptırma özelliğini uygulamaya koyuyor. Kullanıcıların keşfet bölümünde  görünen  yeni “Alışveriş” düğmesi ile, alışveriş odaklı gönderiler artık bu sekmenin altında yapılmaya başlanacak.

Bir bakıma böyle bir özelliğin gelmesinde geçte kalındığını düşünüyoruz. Neticede işletmelerin reklam alanlarından belli bir kısmı İnstagram platformu üzerinde.

Bu sekmenin altında yalnızca gönderiler değil, bir şeyleri satın alabilmeniz  için hazırlanmış hikayeler de bulunmakta. Şuan  belli ülkelerde ve kısıtlı sayıda kullanıcı üzerinde aktif olan bu özelliğin, yakın zamanda tüm kullanıcılara açılması bekleniyor.

Geçetiğimiz haftalarda da ortaya çıkan bir diğer habere göre Instagram, yakın zamanda IG TV gibi ayrı olarak yüklenebilecek bir uygulama olan IG Shopping uygulamasını kullanıcılara sunmayı planlıyor.

Yazar Hakkında

Emre Gökbudak

Yorum yazın