Teknoloji

Maker Fair İstanbul 2017 Başlıyor!

Maker Fair İstanbul 2017 mfist17

Maker Fair İstanbul, 27-28-29 Ekim tarihlerinde Haydarpaşa Garı’nda gerçekleşiyor. Çeşitli maker gruplarının katılacağı festival bu alanda yapılan özel etkinliklerden biri.

Bilmeyenler için: Maker Nedir?
Maker Hareketi (Maker Movement), Teknoloji ile “kendin yap” kültürünün birleşmesinden oluşan, dünyada hızla yayılan bir bir akımdır. Maker Hareketi kapsamında bir kişi kendine maker diyorsa o kişi maker’dır. Maker ne yapar? Robotlar ya da kendi başına çalışabilen elektronik devreler kullanılarak üretilmiş sistemler inşa eder.

Maker Fair, öğrenmekten keyif alan ve yaptıklarını paylaşmaktan mutluluk duyan, meraklı insanların bir araya gelerek  kendin yap kültürünü kutladığı uluslararası bir festival. Maker Fair İstabul bu yıl Haydarpaşa Garı’nda gerçekleşecek.

İnsanın doğasında olan “yapma/üretme” eğilimini, “anlat ve göster” eylemine çeviren Maker Faire mühendislerden sanatçılara, bilim insanlarından zanaatçilere herkesi bir araya getirerek projelerin sergilenebilmesi için ortak bir sahne görevi görüyor.

Maker Fair İstanbul’un sponsorları arasında Turkcell, Bahçeşehir Üniversitesi, Türkiye İş Bankası bulunuyor.

Ziyaretçi olarak katılmak için: Kayıt Ol

Maker Fair İstanbul Afiş

 

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın