PR

Gürül Öğüt Kırmızı Ödüleri’nden Ayrıldı!

Gürül Öğüt Kırmızı Ödülleri'ndeki Görevinden Ayrıldı

Hürriyet Gazetesi’nin düzenlediği Kırmızı Ödülleri’nin koordinatörü Gürül Öğüt görevinden ayrıldığını açıkladı.

Gürül Öğüt 13 yıldır basın reklamları alanında düzenlenen Kırmızı Ödülleri’nde görev alıyor ve koordinatörlük görevini yürütüyordu. Kırmızı Ödülleri dışında Hürriyet’te Reklam Grubu İletişim Koordinatörü olarak görev yapan, Radikal’de ve hurriyet.com.tr’de reklamcılık sayfalarını tasarlayan Öğüt’ün ismi özellikle Kırmızı Ödülleri ile öne çıkıyordu.kırmızı ödülleri

Kırmızı Ödülleri ile birçok ilke imza attıklarını ifade eden Öğüt, “Tabii ki tek başıma yapmadım. Yıllar içinde değişen ekip arkadaşlarımın katkısı ve en önemlisi 10 yıldır yanımdan bir gün bile ayrılmayan Burcu İyihuylu’nun desteği olmadan başaramazdım. Bugün Kırmızı’nın geldiği yerden gurur duyuyorum. Göğsüm kabararak Kırmızı’nın Türkiye reklamcılık tarihine geçtiğini, pek çok ilke imza attığını söyleyebilirim.” diyerek çalışma arkadaşlarına da teşekkür ettiğini belirtti.

Görevini teslim ederken içinin rahat olduğunu belirten Gürül Öğüt, açıklamasını şu şekilde tamamladı: “İçim rahat çünkü Kırmızı’yı güvendiğim ellere bırakıyorum. Kırmızı’nın hayatını sürdüreceğine ve benim de onunla gurur duymaya devam edeceğime eminim.”

Gürül Öğüt Kimdir?

Gürül Öğüt, Terakki Vakfı Şişli Terakki Lisesi’nden 1980 yılında mezun olduktan sonra pazarlama ve reklamcılık eğitimini 1985 yılında ABD’de, Western Illinois Universitesi’nde tamamladı.

Gürül Öğüt reklamcı

 

Kariyerine 1986 yılında Sabah Gazetesi’nde Pazarlama Müdürü olarak başladı. 1994 yılına kadar çalıştığı Sabah Gazetesi’nde en son Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevinde bulundu. Ardından Attila M. Öğüt’ün kurucusu olduğu reklamcılık meslek dergisi Marketing Türkiye’de yayıncı editör olarak görev aldı. 2001 yılına kadar devam ettiği bu görev süresince aynı zamanda Advertising Age dergisinin Türkiye muhabirliğini yaptı. Ayrıca Cresta, the New York Festivals, Cannes Young Lions gibi çeşitli uluslararası reklam yarışmalarının Türkiye temsilciliğini yürüttü. Europe’s Creative Awards – EPICA jüri üyeliğinde bulundu.

Marketing Türkiye dergisini devrettikten sonra bir süre Vancouver, Kanada’da serbest danışmanlık yapan Öğüt, 2003 yılında kuruluşunda yer aldığı Kırmızı Ödülleri ile birlikte Hürriyet Gazetesi’nde çalışmaya başladı. Radikal Gazetesi’nde 2011-2013 yılları arasında arasında reklamcılık üzerine köşe yazarlığı yaptı. Hürriyet Gazetesi’nde 2017’ye kadar Kırmızı Ödülleri Koordinatörü olarak çalışan Öğüt, Şubat 2017’de emekli oldu. Öğüt, reklamalemi.tumblr.com adresinde Reklam Ȃlemi adıyla blog tutmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın