Uncategorized

Google+ Kapak Fotoğrafı Boyutlarını Küçülttü

Google+ sık sık tasarımında değişikliğe gidiyor. Özellikle de kapak fotoğraflarındaki değişiklikler genel kullanım alışkanlıkları açısından radikal değişimler diyebiliriz.

Google Plus Kapak Fotoğrafı tasarımı Ölçüleri

Geçen yıl büyüterek 2120×1192 piksel boyutlarına getirdiği devasa kapak fotoğrafı ölçüleri artık 480×270 piksel boyutlarına düşürüldü. En boy oranı neredeyse tamamen korunduğu için sayfa tasarımınızda bir değişikliğe gitmeniz gerekmiyor. Kapak fotoğrafları otomatik olarak yeni boyutlara sığdırılıyor.

Bu şekilde Google+ sayfalarının daha rahat kullanıldığını söylemek de mümkün. Geçen yılki tasarım değilikliği haberi için tıklayınız : 2013 Mart Google Plus Yeni Tasarım ve Özellikleri

Aşağıda da 2013 Mart ayında olan değişikliği görüyorsunuz.

Google Plus Eski Kapak Fotoğrafı tasarımı Ölçüleri

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın