Uncategorized

Google Hizmet Şartları Değişiyor

Google bugün Google+ sayfası sahiplerine gönderdiği mail ve Google anasayfasında kullanıcılara gösterdiği uyarı ile 11 Kasım 2013’te yürürlüğe girecek olan Google Hizmet Şartları’ndaki değişikliklerin haberini veriyor.

Değişikliği en sade haline indirmek gerekirse Google reklamlarında artık isminizin yakın tanıdıklarınıza gösterilen reklamlarda yer alabileceği şeklinde söyleyebiliriz. Örnek verirsek : Google reklamlarının altında bir yerde Yılmaz Barış ve  X kişi daha  bu sayfayı +1 ledi şeklinde bir bilgi görünebilir. Aynı Facebook reklamlarında yer alan arkadaşlarınızın isimleri gibi.

Google bunu yaparken, yaptığınız paylaşımları hangi çevrenizle paylaştığınıza dikkat ederek kullanıyor ve gizlilik ayarlarınıza aykırı bir durumun olmadığını belirtiyor. Dileyen kullanıcılar Paylaşılan Onaylar ayarını kullanarak adının ve profil resminin  reklamlarda kullanılma iznini geri alabilirler.

Google+ Sayfaları Ek Hizmet Şartları

Google hizmet şartları ile birlikte Google+ sayfaları kullanıcıları için ek hizmet şartları geliyor olacak. Bu da önemli bir değişiklik ve buradaki önemli maddeye göre artık her Google+ kullanıcısı bir Google+ Sayfası oluşturabilecek.

Belirttiğimiz değişikliklere ayrıntılı olarak  aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Google Hizmet Şartları Değişiklik Özeti.
Google+ Sayfaları Ek Hizmet Şartları.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın