E-ticaret Sosyal Medya

GittiGidiyor Instagram’dan Satış Talebi Almaya Başladı!

GittiGidiyor Instagram Alışveriş Satış E-ticaret

Pazaryeri sistemi ile çalışan ve Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitelerinden biri olan Gittigidiyor Instagram üzerinden satış talebi almaya başladı.

Takipçiler instagram’da paylaşılan ürünleri satın almak için yorum kısmına  #hemenal yazdıktan sonra gittigidiyor kullanıcı adını yazarak, üye değilseler de e-posta adreslerini yazarak talepte bulunabiliyorlar. Sonrasında kullanıcılar e-mail adreslerine gelen bağlantıya tıkladıktan sonraki adımlarla satın alma işlemini tamamlamaları gerekiyor.

GittiGidiyor’un Instagram hesabını incelendiğimizde 11600’den fazla takipçisi olmasına karşın etkileşim oranının oldukça düşük olduğunu görüyoruz. Şu aşamada da Instagram üzerinden ciddi diyebileceğimiz bir satınalma başvurusu olmamasına rağmen, pazarın en büyük oyuncularından biri olması ve tamamına yakını mobil kullanıcıların oluşturduğu bu platformdan alışverişe yönlendirme yapmasının önemli olduğunu belirtmekte fayda var.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın