E-ticaret Facebook Kreatif Reklam Sistemleri Sosyal Medya

Facebook Carousel Reklamları Power Editor’da Varsayılan Seçenek Oluyor

Facebook Carousel Döner Format Reklamlar Mini Cooper

Facebook’un döner bağlantı (carousel) reklamları 2014 yazında kullanıma sunulmuştu. İlk olarak power editörde kullanılmaya başlanan carousel reklamlar daha sonra reklam yöneticisinde de kullanılabilir hale gelmişti. Şimdi ise Facebook bu reklam modelinin kullanımını artıracak bir adım daha atıyor.

Reklam verme amacı mobil uygulama yüklemeleri, internet sitesi tıklamaları ve internet sitesi dönüşümleri olan reklamlarda dönen reklam formatı (carousel reklam) varsayılan seçenek haline getiriliyor. Sitede ve mobilde dönen formatın, standart tek görselli reklamlara göre çok daha yüksek performans gösterdiğini Facebook tarafından ölçülüp reklam verenlere tavsiye edilmişti. (Carousel reklam) Dönen bağlantı reklamları, standart bağlantı reklamlarına kıyasla CPA’da %30-50 düşüş sağlıyor.

Facebook Dönen Format Carousel Reklamları

(Carousel) Dönen Facebook Relamları Hakkında:
Facebook’ta tüm reklam verme amaçları için tasarlanan dönen reklamlar ile  insanları dönüşüm gerçekleştirmeleri için internet sitenize veya uygulamanıza çekmek üzere Haber Kaynağı’nda dikkat çekici görseller sergileyebileceğiniz daha fazla kreatif alanına sahip oluyorsunuz. Tek bir reklam ünitesinde 5 adede kadar tıklanabilir görsel sergileyebilirsiniz. Üstelik Facebook, görsellerin sıralamasını hedeflenen her bir kişi için alaka seviyelerine göre optimize edebilme şansı da sunuyor.

Facebook Carousel Döner Format ReklamlarYemek Fastfood

Facebook Carousel Döner Format Reklamlar Moda Ayakkabı

Facebook Carousel Döner Format Reklamlar Saat

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

1 Yorum

Yorum yazın