Reklam Sistemleri

Adwords Otomatik Ödeme Yöntemini Manuel Ödeme Olarak Değiştirme

Adwords Otomatik Ödeme Manuel Ödeme Yöntemi

Adwords otomatik ödeme yöntemini manuel ödeme olarak değiştirme hakkında bilgi almak istiyorsanız ödeme seçeneklerini ele aldığım bu yazıyı incelemelisiniz.

Adwords faturalandırma ayarlarını ilk kez seçerken ön ödeme yöntemini ya da otomatik ödeme yöntemini seçebiliyorsunuz. Kendi tercihlerinize göre uygun olan ödeme yöntemini seçmeniz için size şans veriliyor.

Adwords Ödeme Yöntemini Ayarlama

Otomatik Ödemeler

Sürekli ve yoğun bir şekilde Adwords kullanacaksanız otomatik ödeme yöntemini seçerek kredi kartınızı Adwords hesabınıza bağlarsınız ve reklam yayınınız kesintiye uğramadan Adwords siz harcama yaptıkça periyodik olarak kredi kartınızdan ödeme alır. Burada kullanıcıların rahatsız olduğu konu kredi kartı bilgilerinin kaydediliyor olması fakat Google gibi bir kuruluştan hizmet aldığınız için bu konuya endişelenmenize gerek yoktur. Sadece hesabınızı başkaları ile ortak kullanıyorsanız ya da müşteriniz adına kendi kredi kartınızı bağlıyorsanız

Manuel Ödemeler (Ön Ödeme)

Daha planlı ve dönemsel reklam veriyorsanız manuel ödeme yöntemini tercih edebilirsiniz. Bu ödeme yönteminde ödemeyi önceden yaparsınız ve bakiyeniz tükenene kadar reklam yayını devam eder. Reklam yayınınızın kesintiye uğramaması için bakiyeniz tükenmeden ödeme yapmanız gerekir.

Otomatik Ödeme’den Manuel Ödemeye Geçiş

Ayarlar -> Faturalandırma -> Faturalandırma Ayarları sayfasında Seçimleriniz kısmının altından yeni ödeme yöntemi olarak Otomatik Ödemeler’i seçebilirsiniz.

Fakat en önemli nokta şu ki şu anda Türkiye’de otomatik ödeme yönteminden manuel ödemeye geçiş yapılmasına izin verilmiyor. Yani şu anda hesabını otomatik ödeme olarak seçili ise bunu manuel ödemeye çevirme imkanınız bulunmuyor.

Adwords Otomatik Ödeme

 

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın