Reklam Sistemleri SEM

Adwords Mesaj Uzantıları (SMS)

Adwords Mesaj Uzantıları SMS Uzantısı

Adwords mesaj uzantıları yakın zamanda mevcut Adwords kullanıcıları tarafından kullanılabilir olacak. Mevcut reklam uzantılarının yanında farklı önemli bir farkla gelen bu kısa mesaj (SMS) uzantısı uygun kullanımlarda dönüşüm oranlarını ciddi miktarda artırabilir.

Adwords‘un bu yeniliği birkaç aydır test ediyor ve şimdilik tüm reklamverenler için kullanılabilir değil fakat birkaç hafta içinde tüm Adwords kullanıcılarının panelinde kullanıma açık olacak.

Adwords Mesaj Uzantısı Nasıl Çalışıyor

Reklamverenler tarafından eklenen uzantılara kullanıcılar tıkladığında reklamverenin daha önceden belirlemiş olduğu bir mesaj, mesaj gönderme ekranına iliştirilmiş ve gönderime hazır oluyor. Kullanıcılar mesajı direkt olarak gönderebilecekleri gibi, düzenleyerek de gönderebiliyor olacak. Bu özelliği kullanabilmek için tabi ki mesaj alma özelliği bulunan bir telefon kullanmanız gerekiyor.

Adwords’te diğer mevcut reklam uzantıları ise şu şekilde: Site bağlantısı uzantıları, Telefon uzantıları, Yer uzantıları, İnceleme uzantıları, Uygulama uzantıları, Ek bilgi uzantıları.

Adwords Mesaj Uzantıları Avantajları

Fazladan AdWords maliyeti olmadan daha fazla gösterim. Reklamınıza mesaj uzantılarının eklenmesi kolay ve ücretsizdir; sizin için herhangi bir maliyet doğurmaz.

İşinizi büyütme imkânı. Mesaj uzantılarının oluşturulması, kullanıcıların sizinle iletişim kurmasını kolaylaştırarak işinizi büyütmenize yardımcı olabilir.

Uzantıyı farklı reklam grupları veya kampanyalar arasında paylaşabilme. Uzantılarınızı özel ihtiyaçlarınıza göre hızlıca ayarlayın. Bir uzantı, bir reklam grubuna veya kampanyanın tamamına uygulanabilir.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın