Sosyal Medya Sosyal Medya Siteleri

YouTube Community İsimli Yeni Sosyal Ağını Duyurdu!

youtubedan-yeni-sosyal-ag

En çok tercih edilen ve ziyaretçi çeken video sitesi Youtube, yeni sosyal ağını duyurdu. Ünlü sosyal medya sitesi, böylece izleyici ve yayıncılar arasındaki iletişimi artırmayı hedefliyor. Bu hamlesinin nasıl sonuçlar doğuracağı ise şimdiden merak ediliyor.

Yeni sosyal ağ duyurusu kurumsal blogunda yapan video kanalı Youtube, sosyal medya ve internet gündeminin bir numaralı konusu oldu. Bu duyuru ile birlikte, Youtube ilk kez sosyal medya mecralarının arasına girmiş oldu. Hali hazırda sosyal medya sitesi olarak görülse de, izleyiciler ve yayınlar arasındaki iletişimi artırarak farklı bir boyut kazandıracaklar diyebiliriz. Youtube’un yeni sosyal ağı ile birlikte, şu an mevcut olan iletişim daha da kuvvetlenecek. Şu an sadece yorum yaparak iletişim kurulabilen kanal sahipleri ile artık daha kolay iletişim kurabileceğiz. Youtube’un bu hamleyi yaparken bir amacı da izleyici ve yayıncıların Twitter ve Facebook yerine Youtube üzerinden iletişim kurmasını sağlamak.

Youtube, duyurusunu yapmış olduğu bu sosyal ağı ile birlikte, sosyal medya pazarına sıkı bir giriş yapacak gibi görünüyor. Daha öncesinde dedikodulardan ibaret denilen bu gelişme, artık daha da netlik kazandı. Youtube bu yeni sosyal ağını Community ismiyle kullanıcılarına duyurdu. Henüz yeni olan ve beta aşamasında görülen bu sosyal ağ, Youtube kanallarına bir sekme ekleyecek kullanıcılara hizmet verecek. Bu sosyal ağ içerisinde kullanıcılar canlı video ve görüntü gibi paylaşımlar yapabilecek.

Yazar Hakkında

Ramazan Güneş

2010'dan beri dijital dünyaya olan ilgimi bilgi ile donatmaya çalışıyorum. Bunun için çok fazla okumak ve yazmak gerektiğine inanıyorum. Bir kaç blogda sosyal medya üzerine yazılar yazdım. Halen dna360' da sosyal medya uzmanı olarak çalışıyorum.

Yorum yazın