Facebook Reklam Sistemleri Sosyal Medya Sosyal Medya Siteleri

Yeni Başlayanlar İçin Facebook’a Reklam Verme

Facebook Reklam Verme Ücretleri Paket Fiyatları Nasıl Reklam Verili
Facebook Türkiye ekibi reklamlarla ilgili sık sorulan soruları derleyerek cevapları ile yayınlamışlar. Yeni başlayanlar için güzel bir kaynak olmuş diyebiliriz. “Facebook’a nasıl reklam verilir” diye merak edenler ve reklam verirken sorun yaşayanlar aşağıdaki yazıdan faydalanarak kendi reklamlarını oluşturabilir.
Diğer merak ettikleriniz ve karşılaştığınız soruları yorum kısmından iletebilirsiniz.

Facebook Reklam Yardım Formu
(Dikkat: Replika ve satışı yasal olmayan ürün ve hizmetlerin tanıtımı için destek hizmeti vermiyorum.)

  Adınız (gerekli)

  Epostanız (gerekli)

  Telefon (gerekli)

  Konu

  İletiniz

  Facebook’ta Nasıl reklam oluştururum?

  Facebook Sponsorlu Gönderi Reklam ÜcretiReklamlarınızı oluşturmak için www.facebook.com/ads/manage bağlantısı ziyaret edin. Tanıtımını yapmak istediğiniz Sayfayı seçin ve”Ne yapmak istiyorsunuz?” başlığının altından aşağıdakilerden biriniseçin:
  Sayfanızı Beğenenleri Artırmak: Sayfanızla henüz bağlantı kurmamış kişilere erişin. Başlığı, metni ve görseli dahil, reklamınızı tasarlamanız istenecektir
  Sayfa Gönderilerinin Tanıtımını Yapmak: Belirli bir gönderinin tanıtımını yaparak, erişiminizi ve gönderinizin Haber Kaynağı’nda daha başlarda çıkma şansını artırın
  Gelişmiş Seçenekleri Görmek: Tüm kreatif ve fiyat teklifi seçeneklerini tek bir yerde görün. Fiyat teklifiniz için CPM ve CPC arasından seçim yapabilirsiniz

  Reklam bütçemi nasıl ayarlarım?
  Toplamve Günlük bütçe olmak üzere iki farklı bütçe seçebilirsiniz. Günlük bütçenizher gün belirli bir kampanyaya ne kadar harcayacağınızı kontrol eder.Kampanyanın günlük bütçesine ulaşıldığında reklamlarınızın ve sponsorluhaberlerinizin o gün için gösterimi otomatik olarak durur. Asla belirlediğinizbütçeyi aşacak şekilde ücretlendirilmezsiniz.

  Dilersenizkampanyanın planlanmış olan süresi boyunca harcanacak belirli bir tutarseçmenizi sağlayan toplam bir bütçe de belirleyebilirsiniz.

  CPC ve CPM arasındaki fark nedir?

  CPM‘nin açılımının anlamı 1000 gösterim başına ücrettir. Bu, insanlar reklamınızı gördüğünde ödeme yapacağınız anlamına gelir. Reklamınızı oluşturduğunuzda,gösterimleriniz optimize edilerek, reklamınız amacınıza ulaşmanıza yardımcıolma olasılığı yüksek olan kişilere gösterilir. Örneğin, amacınız daha çokinsanın Sayfanızı beğenmesini sağlamaksa, reklamınız, hedef kitlenizdeSayfanızı da beğenme olasılığı en yüksek olan kişilere gösterilir.

  CPC‘nin açılımının anlamı tıklama başına ücrettir. Tıklamalar için ödeme yapıyorsanız,birinin reklamınıza veya sponsorlu haberinize her tıklayışı için ücret ödersiniz. Tıklamalar için ödeme yapabilmek için, reklamınızı oluştururken Gelişmiş Seçenekleri Görmek seçeneğini seçmeniz veya harici bir internet sitesinin reklamını yapıyor olmanız gerekir. Bunu nedeni, amacınız insanların Facebook üzerinde bir eylemde bulunmasını sağlamaksa tıklamalar için ödemenin yeterince değerli olmamasıdır. Tıklamalar için ödeme yapıyorsanız, reklamınız, reklamınıza tıklama olasılığı en yüksek olan ancak Sayfanızı beğenmek,Sayfanızdaki bir gönderiyle etkileşimde bulunmak, uygulamanızı yüklemek,uygulamanızı kullanmak veya bir etkinliğe katılmak gibi diğer eylemlerde bulunma olasılığı düşük olan kişilere gösterilir.

  Reklamımı nasıl düzenlerim?
  Bir reklamı aşağıdaki talimatları izleyerek düzenleyebilirsiniz:
  1.www.facebook.com/ads/manage adresinden Reklam Yöneticinizi ziyaret edin.
  2.Reklam Yöneticinizde istediğiniz kampanyaya tıklayın.
  3.Düzenlemek istediğiniz reklamın üzerine tıklayın. Reklam kreatifinizi, hedefleme parametrelerinizi ve performans grafiğinizi gösteren bir kutu açılacaktır.
  4.Reklam Önizlemesi’nin tam üstünde bulunun kalem simgesine tıklayın.
  5.Sayfanın en altındaki “Kaydet” düğmesine tıklayın.

  Reklamımı nasıl durdururum ya da silerim?
  Şu adımları izleyerek reklamınızı veya sponsorlu haberinizi istediğiniz zaman durdurabilir veya silebilirsiniz:
  1. Reklam Yöneticinize gidin: https://www.facebook.com/ads/manage
  2. Durdurmak ya da silmek istediğiniz reklamın ya da sponsorlu haberin ait olduğu kampanyaya tıklayın
  3. Durdurmak ya da silmek istediğiniz reklama veya sponsorlu habere tıklayın, ardından seçtiğiniz reklamın veya sponsorlu haberin hemen sağında reklamın mevcut durumuna tıklayın
  4. Açılır menüden yeni durumu seçin
  5. Kaydet’e tıklayın

  Reklam makbuzlarıma nereden erişebilirim?
  Sistemimiz son ödemelerinize doğrudan reklam hesabınızdan erişmenize olanak tanımaktadır. Bunun için:
  1. Şu adresten Reklam Yöneticisi sayfanızı ziyaret edin: https://www.facebook.com/ads/manage
  2. Sol gezinti çubuğundan”Faturalar” sekmesine tıklayın
  3. Sayfanın sol üst köşesinde yer alanaçılır menüden görmek istediğiniz ayı seçin
  4. Kredi kartı çekimlerinin ayrıntılı dökümlerini görüntülemek için, hakkında daha fazla bilgi almak istediğiniz çekimin yanındaki açıklamaya tıklayın
  Ayrıca, ekranınızın sağ üst köşesindeki”Yazdırılmaya uygun sürüm” düğmesine tıklayarak veya tarayıcınızın yazdırma işlevini kullanarak (ör. Dosya > Yazdır) bu faturaları istediğiniz zaman yazdırabilirsiniz. Şimdilik başka bir biçimde makbuz veremiyoruz.

  Rekamlar için ödeme yöntemleri nelerdir?
  Şu anda reklamlarınızın ücretini kredi kartıyla veya ortak markalı banka kartlarıyla ödeyebilirsiniz.Aşağıdakileri kabul etmekteyiz:
  Visa
  MasterCard
  PayPal

  PayPal’i de kullanabilirsiniz.PayPal’in ülkelere göre hangi ödeme seçeneklerini ve özelliklerini sunduğunu şuadreste görebilirsiniz:
  https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_display-country-functionality-outside

  Ne yazık ki, reklam kampanyaları için faturalandırma da yapamıyoruz. Ayrıca reklam yayınlama akışınızın durmaması için reklam hesabınıza bir den fazla ödeme şekli ekleyin. Böylece bir ödeme şeklinizden borç bakiyesi çekilemez ise diğer ödeme şeklinden çekilecektir.

  Ödeme yöntemimi nasıl değiştiririm?
  1. Ödemeyönteminizi Reklam Yöneticinizden değiştirmek için:
  2. Reklam Yöneticisi’ne gidin
  3. Ekranın sol tarafındaki Faturalar sekmesine tıklayın
  4. Faturalar’ın altında Para Kaynakları’natıklayın
  Para Kaynakları’nda, hesabınızda kayıtlı olan tüm kartları görebilir ve doğrulanmış kredi veya banka kartlarınızdan birini ana kartınız yapabilirsiniz

  Hesap Harcama Üst Sınırı nedir?
  Bu özellik bir reklam hesabının tamamı için herhangi bir zamandan başlayarak genel bir harcamasınırı belirlemenize olanak sağlar. Bu üst sınıra gelindiğinde, hesaptaki tüm reklamlar yayından kaldırılacak ve hiçbir ilave ücret kesilmeyecektir. Bu hesaptaki reklamlarınızı yeniden yayınlatmaya başlamak isterseniz bu üst sınırı sıfırlama veya kapatma seçeneğiniz vardır.

  Hesap Fatura Özeti sayfasındaki ‘Günlük Harcama Sınırı’ nedir?
  Günlük harcama sınırı, gerçekte harcamakta olduğunuz tutar değil, Facebook’un bir günde harcamanıza izin verdiği maksimum tutardır. Bu sınır, kampanyalarınız için belirlediğiniz günlük bütçelerden farklıdır. Günlük harcama sınırı, sistemimizin bir gün içinde harcamanıza izin vereceği maksimum tutardır. Sistemimiz, kesinlikle hesabınızdan aktif kampanyalarınız için belirlediğiniz günlük bütçelerin toplamından daha yüksek bir tutar çekmez.

  Normal koşullarda, başarılı ödemeler yaptığınız sürece günlük harcama sınırınızotomatik olarak artacaktır. Bazı durumlarda günlük harcama sınırınızı manuelolarak artırabilmemiz mümkün olabilir.

  Reklam hesabı kapatma ve tekrar açma?
  Aşağıdaki adımları izleyerek reklam hesabınızı kapatabilirsiniz:
  1. Reklam Yöneticinize gidin ve sol menüdeki Ayarlar sekmesine tıklayın
  2. Hesap Bilgileri bölümüne gidin.
  3. Reklam Hesabını Kapat’a tıklayın
  Hesabınızı kapattığınızda şu anda yayınlanmakta olan tüm kampanyalarınız durdurulur. Hesabınızdaki kredi kartları, borç bakiyeniz ödendikten sonra otomatik olarak kaldırılacaktır. Hesap bakiyenizde borç kalmadığının onaylanması 5 iş günü kadar sürebilir.
  Gelecekte reklam hesabınızı yeniden etkinleştirmeye karar verirseniz, Reklam Yöneticinizin üst kısmındaki Yeniden Etkinleştir bağlantısına tıklayıp, açılan sayfadaki adımları izleyerek hesabınızı yeniden etkinleştirebilirsiniz.

  Hesabım kapatılmayı bekliyor uyarısı ne demektir?
  Hesabınızı kapatmak istediğinizde, hesap bakiyenizde borç kalmadığının onaylanması 5 iş günü kadar sürebilir. Bu süreç zarfında hesabınız kapatılmayı beklemektedir. Hesap bakiyenizde borç kalmadığının onaylanması 5 iş günü kadar sürebilir.

  Tanıtımı yapılan gönderiler nelerdir? Sayfa gönderilerini nasıl öne çıkarabilirim?
  Sayfa gönderilerinizin tanıtımını yapabilirsiniz; böylece daha fazla insana ulaşma şansınızı artırırsınız ve bu kişiler gönderinizle etkileşimde bulunduğunda,arkadaşlarının da gönderinizi görme olasılığı artar.

  Sayfanızda yakınlarda paylaştığınız gönderilerin tanıtımını yapmak için:
  1. Sayfanızın zaman tünelinde yakınlarda oluşturduğunuz herhangi bir gönderiye gidin
  2. Gönderinizin altındaki Gönderiyi Öne Çıkar bağlantısına tıklayın
  3. Ulaşmak istediğiniz kişi sayısına göre bütçenizi belirleyin
  4. Gönderiyi Öne Çıkar’a tıklayın

  Reklam hesabımda işlem yaparken hata ekranı gördüm. Ne yapabilirim?
  Bu sorun önbelleğiniz veya çerezlerinizle ilgili olabilir. Durum böyleyse, tarayıcınızın ayarlarından veya tercihlerinden önbelleğinizi ve çerezlerinizi temizleyerek sorunu giderebilirsiniz.
  Sorunu yaşamaya devam edersiniz,sorunun kaynağı tarayıcınızdaki üçüncü şahıs eklentileri olabilir. Siteyi tekrar ziyaret etmeden önce, bu eklentileri tamamen devre dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Bu önerilerden hiçbiri sorunu çözmezse, lütfen siteye desteklenen farklı bir tarayıcı ile erişmeyi deneyin.

  Reklamlarımda hangi görsel boyutlarını kullanabilirim?
  https://www.facebook.com/help/www/198128997031137 Bu bağlantıdan detaylı olarak reklamlar ve görsellerin boyutlarına ulaşabilirsiniz.

  Yazar Hakkında

  Yılmaz Barış

  2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

  46 Yorum Yapıldı

  • Harika bilgiler birçok kişinin aklındaki soruların cevaplarını vermişssiniz bunların ayrı ayrı linklerde facebook uygulamalarındaki kısımda var fakat hepsi ayrı linklerde biraz karışık olmuş siz ise tümden cevap vermişssiniz çok sağolun.

  • merhaba arkadaşlar ,,
   benim facebookum reklam verme sayfası olmuş , onu normal kişisel sayfasına geri çevirmek istiyorum , yani eski halina çevirmek ,
   lütfen en kısa zamanda bana yardıncı olun çok önemlidir benim için

   teşekkürler

  • Merhaba,

   Facebook tan kısa bir süre önce sayfa tanıtımı yaptırdum, ödemesi için de kredi kartı bilgielrimi girdim. Reklamım yayınlandı, süresi bitti ama facebook tan ödeme alamadık uyarısı geldi! Bunun sebebi ne olabilir? Başka bir kartımı girdim ama aynı uyarıyı aldım! Facebook a yazdım ama henüz bir cevap gelmedi. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

   • Kredi kartı bilgilerinizi girmenize rağmen ödeme alınamamıştır. Kart bilgileriniz yanlış olabileceği gibi kullanımınızla ilgili başka bir durum da olabilir.
    Daha sonra tekrar deneyebilirsiniz.

  • Teşekkürler, güzel bir yazı olmuş. Facebook sayfam için reklam vermeyi düşünüyordum. Yardımcı oldu

  • Yılmaz bey ben reklam vermek istedim ama bayanlar yapavağıma erkekler yapmışım sonra reklamı durdurup gönderiyi sildim ücret almışmıdır

  • merhabalar sayfama reklam verdim ama 24 tl altında olduğundan düşük bakiyeden ödeme almıyor ve reklamı kapatmak istiyorum ama bakiyeden kapatamıyorum bu durumda ne yapabilirim? ayrıca reklamı kapattığımız zaman ödeme bilgileride siliniyormu

   • Merhaba,
    Kredi kartı bilgileriniz kayıtlıysa, otomatik olarak ödeme çekilecektir.
    Reklamı kapattığınızda, reklam yayınını durdurur fakat bilgilerinizi silmez.

  • Fac3bookta kisisel hesabimdan benim haberim olmadan bi reklam olusturulmus taa 2011 yilinda. Tesadufen bugun ogrendim bide daha kotusu suan borc gozukuyor ancak ne yaptiysam bi turlu ne reklami nede borcu kaldiramadim 🙁 acill yardim lutfen nasil cozucem ben bunu. Haberim bile yok reklamla ne isim olur benim yaa nasil duzelticem bunu anlamadim. Gerci hesaba ait kredi karti sordu girmedim bilgilerimi ama sonradan bisey cikarmi??

   • Merhaba,
    Diğer yorumunuzda verdiğiniz bilgilerden hesabınızın kontrolünüz dışında başka biri tarafından kullanıldığını zannediyorum.
    Kredi Kartı bilgisi girmediğiniz sürece sizden bir ödeme alınamaz.
    Ama belirttiğiniz tutarda bir borcunuz olabilmesi için hesabınızdan daha önce reklam verilip bir miktar ödeme yapılmıştır.
    Daha detaylı bilgi için,
    alışveriş geçmişinizi:
    https://www.facebook.com/ads/manage/billing.php
    ve
    hesap geçmişinizi:
    https://www.facebook.com/ads/manage/history
    inceleyebilirsiniz.

    Reklam hesabı yöneticinize giderek Ayarlar kısmında alt tarafta “Reklam Hesabı Görevleri” bölümünden hesaba sizden başka birinin erişimi olup olmadığını kontrol etmenizde de fayda var.

    Yukarıda tüm belirttiklerimi kontrol edip hesap geçmişiniz hakkında yeterince bilgiye ulaştıktan sonra gerçekten hesabınız üzerinden başka biri reklam vermişse aşağıdaki bağlantıdan ulaşacağınız formu kullanarak Facebook’a bildirimde bulunabilirsiniz.
    https://www.facebook.com/help/contact/165689550293117

  • facebook ta reklam vermeye çalışıyorum ancak ödeme seçeneklerine banka kartımı ekleyemiyorum kartınız iptal edildi bankanızla görüşün yazıyor. Banka ise kartımda problem olmadığını söylüyor. Ne yapmam gerekiyor. başka bir şekilde ödeme yapamaz mıyım mobil ödeme yada paypal .nasıl eklerim yardımcı olursanız sevinirim.

  • @Ahmet Şeker

   Merhaba,
   Facebook’a banka kartı ile ödeme yapmak mümkün fakat bankalar kullanıcı güvenliği adına kaynaklanan nedenlerden dolayı ödeme sıkıntıları çıkartabiliyor. Bu yüzden bankanızla ilgili sorun hakkında konuşabilirsiniz.
   Kartınızla ilgili olası nedenler aşağıdaki gibidir.
   •Bankanızla ilgili teknik sorunlar yaşamış olabilir.
   •Bankanız kendi dolandırıcılık önleme önlemlerinden biri olarak, normal harcama örneklerinize uymadığından işlemi bloke edebilir.
   •Kartınız online ödemeleri desteklemiyor olabilir.
   •Kart limitinizi aşmış olabilirsiniz.

   Bankanıza kartınızı neden reddettiklerini ve kartı kullanıp kullanamayacağınızı sorun.

   Çözememeniz halinde kredi kartınız yoksa alternatif olarak Paypal ve diğer ödeme yöntemlerini kullanabilirsiniz. İhtiyacınız olan bilgilere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

   Paypal ile Ödeme: https://www.facebook.com/help/200028530124680

  • Facebook reklami verdim 3 gun önce oldu. Dün yeni bir reklam verdim, onaylaniyor ancak harcama yapmiyor..? Yardimci olabilirmisiniz.

  • @Abdurrahman
   Reklam onaylandıysa ve belli bir bütçe kaldıktan sonra hiç yayınlanmıyorsa
   1) etkileşim tıklama beğeneme gibi eylemler için maksimum maliyet belirlemiş olabilirsin ve bu yetersiz geliyordur
   2)hedef kitlen çok dar olabilir (zaten uyarı verir)
   3)reklam zaman planında reklam süresi bitmiş olabilir (zaten uyarı verir)

  • Facebook reklamlarından uzak durun facebook en ufak hatanızda Reklam hesabınız kısa süre önce sıradışı hareketler nedeniyle işaretlenmiştir der bir daha açmaz sizde facebook’a bel bağlamanızın cezasını çekersiniz reklam verecekseniz gidin başka bir yere verin.

  • Siz siz olun facebook’un reklamlarından uzak durun işimiz gereği kardeşimle beraber site açmaya karar verdik bizde site yapılırken facebookta çok yakında açılıyoruz diye reklam verdik reklam verdiğimiz facebook hesabı kardeşimindi ödemeyi ise benim kredi kartıyla yaptık reklam 3 gün yayınlandı sonra pat diye’Reklam hesabınız kısa süre önce sıradışı hareketler nedeniyle işaretlenmiştir’diye durduruldu ne yaptıysak reklam yasağını kaldıramadık reklam verdiğimizede vereceğimizede bin pişman olduk.

  • Ödeme yöntemini mobil yaptım kredi kartı ekledim fakat ödeme kısmında kredi kartı çıkmıyor.
   Ayrıca limit i nerden kaldırabiliriz.

  • Merhaba, bende Facebook’a denemek amaçlı sayfamın reklamını verdim ama 2 dakika içinde reklamı silip reklam hesabını dondurdum. Buna rağmen Facebook kredi kartımdan para çekmiş. Yetmemiş tekrar çekmek istemiş ama bakiye yetersiz olduğu için çekememiş. Müşterisi olduğum bankanın müşteri temsilciliğinden kartımı kullanıma kapattım ve yeni kredi kartı talebinde bulundum. Facebook hemen açılıp silinen reklamı dahi yapılmayan bir reklam için başımı ağrıtır mı? Ne yapmam gerekiyor, yardımcı olun lütfen. Hiç uğraşmayacağım bir şeydi.

   • Merhaba,

    Facebook reklamını sayfanız üzerinden gönderiyi öne çıkarma alanından yaptıysanız ilk başta ödeme talep ediliyor.
    Bunun dışında Facebook Reklam Yöneticisi ve Power Editör üzerinden verilen reklam yayınlarında ise harcama gerçekleştikten sonra Facebook reklam kredi limitiniz dahilinde periyodik olarak kartınızdan tahsil edilir.

  • yilmaz bey merhaba, ben 1 gunlugune sayfamin tanitimini verdim facebook sayfami tanitti, bir cok da begeni aldim sayfamin begeni sayisi oldukca artti yanliz facebook hesabimdan bu parayi dusmedi faturalara bakiyorum 2.97 usd yaziyor internetten banka hesabima bakiyorum bakiyem de var ama hic bir dusus yok bunun sebebi nedir? facebook aylik mi odeme aliyor? ya da 2.97 usd gibi kucuk bir rakama tenezzul etmediler mi? Bilgi verirseniz sevinirim

   • Merhaba, reklamınız halen onaylanmamış olabileceği gibi verdiğiniz teklif de düşük gelmiş olabilir.
    Reklamınızın yanındaki yeşil renkli “Aktif” (Onaylanmış) uyarısı varsa vermiş olduğunuz reklam teklifinin düşük olması ya da hedef kitlenizin çok dar olması da söz konusu olabilir.

  • Yılmaz Bey Kayıtlarımıza göre ödeme hesabınız, Facebook’un hizmet koşullarını ihlal ettiği için kapatılmış. Kullanıcılarımızı korumak için, şu anda ödeme hesabınızı güvenli şekilde yeniden etkinleştiremiyoruz. DIYE UYARI ALDIM SONRADA KIMLIK BILGILERI YOLLADIM AMA YINE AYNI UYARI GELDI ACABA NE YAPMAM GEREKIYO ACMAK ICIN TEKRAR

  • Merhaba Yılmaz Bey,
   Facebook reklamları için mobil ödeme yapmak istedim ancak bakiyem yeterli olmadığı için reklamı yayınlayamadım. Ancak ödeme onayını yaptığım için müşteri hizmetleri ödemeyi iptal edemeyeceğimi söylüyor. Ödemeyi iptal etmem ya da facebook ödeme hesabımda kalan parayı geri çekmem mümkün mü?
   İlgilendiğiniz için teşekkür ederim
   İyi Günler

  • Gönderiyi öne çıkar şeklinde reklam verdiğimiz zaman bütçeyi 100TL olarak ayarladık diyelim. Reklamdan verim alamıyorum ve reklamımdan 10TL harcama oldu, tekrar farklı bannerla reklam vermek istiyorum. Kalan bu 90TL’yi kullanabiliyor muyum başka gönderi için? Yoksa kartımdan extra ödeme mi çekiyor.

  • Merhaba bende ilk defa reklam verdim 4 tl olarak reklam bitti ekstra borç cıkardı neden olabilir.

   • Detaylı bilgi olmadan birşey diyemem ama harcama yapmış olabilirsin. Ya da iş bankası vs kullanıyorsan yurtdışı çekimi şeklinde kabul ediyor ve fazla ücret tahsil ediyor. Facebook’tan değil bankadan da kaynaklı olabilir.

  • Merhaba facebookta sponsorlu bir gönderi yaptım maksimum bütçe 50 tl fakat 5 tl de durdurdum iotal etmek istiyorum ücretin tamamınımı tahsil ediyorlar bilgi verirmisiniz?

  • Merhaba, ben reklam vermeeye başlayalı 1 ay kadar oldu.
   İlk başta işime yarıyordu ama son bir haftadır reklam maliyetleri karılığı sağlamıyor.
   Yeni bir reklam hesabı da açıp denedik fakat o hepten yüksek harcamaya başladı kapattık.

   Sadece bir kez reklam düzenlemesi yaptırsak işimize yarar mı? Sürekli mi danışmanlık almak gerekiyor?

   • Ergun Bey merhaba,

    Sizin de deneyimlediğiniz gibi Facebook reklamları her zaman aynı performans ile devam etmeyebiliyor. Bir süre iyi giden bir kampanyanın performansı arada dalgalanabildiği gibi bir süre sonra hepten düşüp karlılığı yitirebiliyor.

    Bu sebeple tek seferlik bir optimizasyon hizmeti size sürekli yeterli olmayabilir. Belki 1 ay belki birkaç gün sonra yeni değişikliklere ihtiyacınız oluyor olabilir.

    Yüksek harcamaya başlayan hesabını için de aynı şekilde optimizasyonlar yapılırsa karlı hale gelebilir.

    Reklamverenler de en çok, reklam vermeye başladım **** tl kadar harcama yaptık ama hiç dönüş yok / satış yok / aranma yok / beğeni yok vb… şeklinde şikayetler oluyor. Bunun da genel sebebi aslında reklamın doğru şekilde yönetilmiyor oluşu. Bireysel çalışanlar ve çok düşük bütçelerle reklam veren işletmeler için bir şey diyemem ama eğer Facebook reklamalrı konusunda işletmenizin iyi bir şekilde yol almasını umuyorsanız düzenli ve profesyonel bir danışmanlık hizmeti almanız sizin için çok daha kazançlı olacaktır.

  • İstemsiz bir şekilde Facebook reklam hesabı açıldı. Hesabı dondur dedim ve (Reklam hesabınız yakında dondurulacaktır. Öncelikle, borç bakiyenizin olmadığından emin olmamız gerekiyor) diye uyarı alıyorum.1 gündür dondurulamadı. Ben reklam hesabını kullanmadım/ kullanmayacağım. Hesabımın silindiğinden nasıl emin olabilirim.. Facebook hesabımı silmem reklam hesabını siler mi? İleride kullanmadığım bir hesap yüzünden fatura çıkar mı? Reklam vermediğim gibi borcum da yok. Kart adres vb. hiçbir şey ekli değil.

  • Mrb ben sponsor oldum islem onaylandi fakat ekran goruntuledigim zaman ekranda
   Odemeyaziyor
   Butce 210 ₺
   Tahmini vergi 378₺
   Toplam butce 2478₺ yaziyor bu neyin nesi acaba bilen warmi

  Yorum yazın